7.1 C
Warszawa
wtorek, 21 marca, 2023

Stena Line przeprowadzi masowe zwolnienia

Operator Stena Line poinformował, że w związku z unijną regulacją dotyczącą zawartości siarki w paliwach stosowanych będzie musiał podnieść ceny frachtu o 15%. Wszystko w ramach programu cięcia kosztów uruchomionego w 2013 roku, który ma zmniejszyć wydatki o 1 mld koron.


Jednak komunikat nie informował o tym, że Stena Line z powodu dyrektywy siarkowej ma zwolnić 800 pracowników. Carl-Johan Hagman, Dyrektor Zarządzający Stena Line podkreśla, że rosną wymagania w zakresie dyrektywy siarkowej w Europie Północnej. Jego zdaniem szwedzcy politycy nie są świadomi konsekwencji, jakie przyniosą te przepisy. 


Jak jeszcze Stena Line zamierza ciąć koszty?


Stena Line już w lutym ogłosiła, że firma oczekuje poprawy wyniku o 180,5 miliona USD przed 2015 rokiem. W tym samym czasie, Jesper Waltersson, szef ds. komunikacji Stena Line ujawnił, że proces ten uderzy w pracowników, a przewoźnik negocjuje ze związkami zawodowymi. Jesper Waltersson przekonywał, że koszty osobowe stanowią jeden z największych wydatków operatora. W lutym szef ds. komunikacji nie wiedział jednak jeszcze, czy zmiany organizacyjne będą wiązały się ze zwolnieniami.


Teraz okazuje się, że około 800 pracowników odczuje, co to znaczy ciąć koszty.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzenie firmy kurierskiej – co zrobić w razie awarii pojazdu na drodze?

Własna flota samochodów w firmie kurierskiej wymaga przede wszystkim realizowania okresowych badań technicznych, a także dbałości o regularną wymianę części eksploatacyjnych. Warto jednak wiedzieć,...

Z ostantiej chwili