Spyker złożył kolejną ofertę

.

Victor Muller, szef Spyker Cars, holenderskiego producenta samochodów sportowych, poinformował, że amerykański General Motors przyjął poprawioną ofertę zakupu Saaba.

— Uczyniliśmy niemal wszystko, aby rozwiązać sporne kwestie, które uniemożliwiały sfinalizowanie sprawy. Poprosiliśmy też General Motors i wszystkie zaangażowane strony o poważne rozważenie oferty — mówi Victor Muller.

Nie wiadomo jednak, na czym polegały poprawki. Źródła zbliżone do rozmów twierdzą, że General Motor miał wątpliwości, czy oddać szwedzkiego Saaba w ręce Rosjan. Największym inwestorem Spyker Cars jest rosyjski miliarder Władimir Antonow.

— Rozmowy nadal trwają. Na razie trudno jednak przewidzieć, jak sytuacja się rozwinie — zaznacza Victor Muller.

Amerykański koncern poinformował, że od czasu ogłoszenia w piątek decyzji o likwidacji szwedzkiej marki, otrzymał jeszcze inne oferty kupna. Nie podał od kogo, ale każdą z nich chce przeanalizować.

<

p align="justify">Pierwszą ofertę zakupu Saaba Spyker Cars złożył na początku miesiąca, tuż po zakończonych fiaskiem rozmowach General Motors z Koenigsegg Automotive, szwedzkim producentem sportowych bolidów.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili