Solidne wyniki UPS za IV kwartał 2006

Wzrost zysków za rok 2006 o 11,2%; zyski w skali międzynarodowej powyżej 1,7 mld USD

Dzięki mocnym wynikom odnotowanym w działalności międzynarodowej, firma UPS (NYSE: UPS) poinformowała dzisiaj, że osiągnęła dochody netto w wysokości 1,13 mld USD, a rozwodniony zysk na akcję wzrósł o 10% do poziomu 1,04 USD za czwarty kwartał, zakończony 31 grudnia 2006 roku.

Za cały rok 2006 przychody wzrosły o prawie 12%, zysk operacyjny zwiększył się o 8%, a zysk na akcję o 11,2% do 3,86 USD. Działalność międzynarodowa osiągnęła nienotowany dotąd poziom, wykazując zysk operacyjny powyżej 1,7 mld USD. W roku 2006 spółka ustanowiła nowy rekord w wolumenie paczek, dostarczając blisko 4 miliardy paczek, co przekłada się średnio na 15,6 miliona sztuk dziennie.

  • Rok 2006 był bardzo dobrym rokiem dla UPS – powiedział Mike Eskew, Chairman i CEO. – Osiągnęliśmy niespotykane dotąd wyniki w zakresie przychodów, zysku operacyjnego i zysku na akcję. Zakończyliśmy rok niezwykłym sezonem szczytowym, a znakomite osiągnięcia będą nadal mieć dla nas kluczowe znaczenie w roku 2007.

  • Przewidujemy kolejny dobry rok dla naszej globalnej działalności w obszarze drobnych paczek, pomimo osłabienia tempa wzrostu gospodarki Stanów Zjednoczonych – powiedział Scott Davis, vice chairman i chief financial officer w UPS. – Oczekujemy również zwiększenia tempa w ciągu roku przez nasz segment łańcucha dostaw i frachtu.

Davis powiedział, iż spodziewa się wzrostu rozwodnionego zysku na akcję za cały 2007 rok od 6 do 10%, czyli od 4,10 USD do 4,25 USD, w porównaniu z wartością 3,86 USD, wykazaną za rok 2006. W pierwszym kwartale 2007 roku, UPS przewiduje rozwodniony zysk na akcję w przedziale od 0,94 USD do 0,98 USD, w porównaniu z wartością 0,89 USD, wykazaną za ten sam okres w roku poprzednim.

  • Motywują nas możliwości, jakie dostrzegamy dla naszej spółki w skali globalnej – dodał Davis. – Prowadzimy dobrze prosperującą działalność w odgrywającej istotną rolę branży i wierzymy, że nasza długoterminowa strategia, zakładająca dostarczanie klientom rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, jest skoncentrowana na właściwych celach.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili