8.5 C
Warszawa
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Schenker nr 1 wg Swiss International Air Lines

Biuro frachtu lotniczego Schenker Sp. z o.o. w Warszawie najważniejszym agentem Swiss International Air Lines w spedycji lotniczej w Polsce

W pierwszym kwartale b.r. w Warszawie z inicjatywy Swiss International Air Lines odbyła się uroczystość podsumowująca wyniki transportu przesyłek lotniczych zrealizowanych w 2006 roku. Podczas spotkania Hans Nillson, Managing Director Europe oraz Roland Zistler, Regional Manager CEE Europe przekazali na ręce Wojciecha Puzyńskiego Szefa Biura Frachtu Lotniczego z Schenker Sp. z o.o. dyplom za zdobycie pierwszej pozycji wśród agentów Swiss International Air Lines. – Dla porządku powiem, że 1 miejsce zajęliśmy ex equo z firmami Hellman i DHL, co przy kilkudziesięciu uczestnikach jest wynikiem bardzo dobrym. W poprzednich latach byliśmy poza podium. Ta nagroda pokazuje nam jak na przestrzeni paru miesięcy, od momentu rozpoczęcia konsolidacji Schenker i BAX Global, nastąpił wzrost przewozów towarów drogą lotniczą tylko w ramach tej linii – wyjaśnia Wojciech Puzyński.

Swiss International Air Lines to jeden z ważniejszych przewoźników europejskich obsługujący zarówno transport pasażerski, jak i przewozy cargo. Liczba i elastyczność połączeń oraz profesjonalizm Swiss Word Cargo na warszawskim Okęciu umożliwia szybki i sprawny transport przesyłek lotniczych do ponad 150 portów lotniczych na świecie. Właśnie te zalety zdecydowały o tym, że Biuro Frachtu Lotniczego Schenkera tak często i chętnie korzysta z samolotów Swiss.

  • Pozycja nr 1 pokazuje, że praca i zaangażowanie naszego zespołu zostało dostrzeżone. Korzystają na tym nasi klienci, gdyż tak ważny partner jak Schenker otrzymuje od linii uprzywilejowane warunki współpracy, np. pakiet specjalnych stawek, atrakcyjne terminy, itd – mówi Wojciech Puzyński, Szef Biura Frachtu Lotniczego Schenker w Polsce.

Wyniki firmy Schenker wykazują, że budowana od pięciu lat własna sieć lotniczych połączeń czarterowych przynosi widoczne efekty. Sieć powstaje w ramach całkowitego czarteru lotów różnych linii lotniczych, w tym również Swiss. Schenker już po raz kolejny zajmuje najwyższą pozycję w raportach dotyczących frachtu lotniczego. Między innymi znajduje się w ścisłej czołówce prestiżowych rankingów IATA (International Air Transport Association). „Fakt, że Schenker rozwija ofertę własnych lotów czarterowych sprawia, że wewnętrzne statystyki firmy dotyczące transportu lotniczego rosną o kilkanaście % w skali roku, czego konsekwencją jest zmiana w pozycjonowaniu Schenkera na rynku europejskim – podsumowuje Wojciech Puzyński z Schenker Sp. z o.o.

Od 1 lipca 2006 roku Schenker działa wspólnie z BAX Global. Wspólnie, Grupa jest obecnie światowym liderem w zakresie europejskiego transportu lądowego, numerem dwa w światowych przewozach lotniczych oraz numerem trzy w światowym transporcie morskim. Razem, firmy te zajmują szóstą pozycję na globalnym rynku usług logistycznych oraz trzecią pozycję na północnoamerykańskim rynku przewozów ładunków ciężkich.

Polski oddział Schenkera jest międzynarodowym dostawcą zintegrowanych usług logistycznych, liderem na polskim rynku TSL. Dysponuje połączoną informatycznie siecią 17 terminali i centrów logistycznych oraz około 260 regularnych krajowych i ponad 40 międzynarodowych połączeń samochodowych. Schenker oferuje klientom kompleksową obsługę logistyczną w skali krajowej i globalnej, drogą lądową, lotniczą i morską, także logistykę magazynową. Strategiczne cele firmy wiążą się z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem.

Grupa Schenker z roczną sprzedażą na poziomie 13 miliardów EURO, 55000 pracowników i 1500 oddziałów na całym świecie jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych usług logistycznych. W oparciu o transport lądowy, lotniczy i morski Schenker oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne oraz zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw. W ramach Deutsche Bahn AG, Schenker jest częścią grupy firm zajmujących się transportem i logistyką.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili