14.4 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

Rekord Fiata

To prawdziwy rekord tyskiej fabryki. Pod koniec października produkcja samochodów w zakładzie Fiat Auto Poland sięgnęła pół miliona sztuk. To nie tylko więcej w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku (417 tys. sztuk), ale też więcej niż w całym rekordowym 2008 r. Wtedy z taśm tyskiej fabryki zjechało nieco ponad 492 tys. aut. W Fiacie nie mają wątpliwości. Zapowiadany wcześniej rekord nie jest zagrożony.

„Z pewnością przekroczymy poziom 600 tys. sztuk” – mówi Zdzisław Arlet, dyrektor fabryki Fiat Auto Poland w Tychach.

Na ten wynik w głównej mierze zapracował model Panda, produkowany w tyskiej fabryce już siódmy rok z rzędu. Zdzisław Arlet prognozuje, że jego produkcja w tym roku przekroczy 300 tys. sztuk, wobec 247,1 tys. w ubiegłym roku. Co ciekawe, ten model nie przeszedł w tym okresie żadnych poważniejszych zmian. Niewielki face lifting nastąpił kilka tygodni temu i na pewno to nie on wpłynął na rekordową produkcję. Media od pewnego czasu zastanawiają się jednak, czy Fiat umieści w Tychach produkcję kolejnej wersji Pandy.

„Decyzja w tej sprawie zapadnie zapewne w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Nasz zakład jest bardzo profesjonalny i nowoczesny. Mamy duże szanse” – mówi Zdzisław Arlet.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili