Regularne połączenia Polska – Rumunia

Rumunia wraz z wejściem do państw Unii Europejskiej staje się coraz bardziej atrakcyjna dla polskich przedsiębiorców oraz firm logistycznych.

Schenker Sp. z o.o., z początkiem stycznia otworzył regularne połączenie drobnicowe z Rumunią. Biorąc pod uwagę wejście Rumunii do UE i związane z tym nowe możliwości rozwoju dla firm, nowa linia drobnicowa Schenkera to pierwsze połączenie poza Bukareszt.

 „Dzięki utworzeniu punktu przeładunkowego w Kluż odpowiednia część przesyłek pokonuje krótszą trasę. Jeśli nie wymaga tego kierunek dostarczenia towarów – nie muszą być one wiezione do Bukaresztu, skąd wcześniej były dystrybuowane na terenie całej Rumunii, także w jej północnej części. Takie rozwiązanie to duża oszczędność czasu i obniżenie kosztów.” mówi Tomasz Cegielski, Dyrektor Międzynarodowego Biznesu Lądowego w Schenker Sp. z o.o.

Po wejściu Rumunii do UE uproszczona została obsługa celna towarów, co przekłada się także na usprawnienie całego procesu logistycznego.

Zastosowanie rozwiązań drobnicowych pomiędzy Polską i Rumunią daje przedsiębiorcom możliwość dokładniejszego planowania dostaw swoich towarów, czy realizacji mniejszych partii przesyłek. W polsko-rumuńskiej wymianie gospodarczej swój udział mogą mieć teraz także firmy mniejsze oraz takie, które z różnych – biznesowo uzasadnionych – przyczyn dotychczas nie chciały lub nie mogły dystrybuować swoich dóbr na teren Rumunii. Linie do Rumunii startują z Krakowa. Oczywiście w ramach tych połączeń realizowana jest obsługa towaru z całej Polski, gdyż Schenker z każdego miejsca w Polsce, w przeciągu 24 h jest w stanie dowieźć przesyłkę do Krakowa” podsumowuje Tomasz Cegielski.

e-Logistyka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj