12 C
Warszawa
piątek, 30 września, 2022

QSL Polska oraz Bobby Burger Prezentują "Drogę Burgera"

Firma logistyczna QSL Polska oraz sieć restauracji Bobby Burger rozpoczęły współpracę w kwietniu 2016 r. i od tego czasu wypracowały optymalny model współdziałania. Jest to dowodem na to, że odpowiednia organizacja procesu logistycznego

oraz innowacyjne metody a także odpowiednia komunikacja pomiędzy klientem a jego logistykiem, składają się na sukces biznesowy i satysfakcję klientów końcowych. Jak wygląda schemat tej współpracy? Firmy pokazały go na przykładzie „drogi” burgera Cheese Bacon, czyli najlepiej sprzedającego się dania w restauracjach należących do sieci Bobby Burger.

Logistyka żywności opiera się na kilku zasadach, których należy przestrzegać: wysoka jakość i świeżość produktów, przestrzeganie procedur bezpieczeństwa, szybkie usługi magazynowania i transportu.

To dzięki nim klienci obsługiwani przez operatora logistycznego mogą skupić się na swoich kluczowych celach i działaniach biznesowych. Jak wygląda zatem model współpracy pomiędzy QSL a Bobby Burger? Zobaczmy na przykładzie najpopularniejszego dania sieci czyli burgera Cheese Bacon.

Od producentów do magazynów

Każda restauracja wchodząca w skład sieci 35 lokali Bobby Burger składa zamówienia na potrzebne jej produkty według swojego zapotrzebowania, korzystając ze wsparcia operatora logistycznego – firmy QSL Polska, który kupuje, magazynuje i rozwozi produkty po całej Polsce. Droga rozpoczyna się skompletowaniem zamówienia dla restauracji, czyli odbiorem składników wchodzących w skład burgera, od poszczególnych producentów. Następnie wszystkie składniki magazynowane są przez ściśle określony czas i w odpowiednich temperaturach ustalonych przez producentów w dwóch centrach logistycznych QSL Polska, mieszczących się w Błoniu oraz Sosnowcu, a także jednym z centrów przeładunkowych firmy znajdującym się we Wrocławiu.

Z magazynów do restauracji

Następnie, trzy razy w tygodniu, produkty przewożone są do poszczególnych restauracji na terenie całej Polski. Całe zamówienie dostarczane jest w jednej dostawie, co pozwala zmniejszyć koszty nie tylko po stronie klienta, ale także logistyka. W skład floty QSL, która dowozi towar do lokali Bobby Burger wchodzą zarówno małe, miejskie samochody dostawcze, jak i wielkie, 33-paletowe, przystosowane do przewozu typu multi- temperature (czyli w  komorach z różną temperaturą – „pokojową” oraz poniżej zera). Temperatury są kontrolowane, poprzez system elektroniczny, przez kierowcę i dyspozytora, co zapewnia bezpieczeństwo i świeżość transportowanych produktów.

Przygotowanie i podanie

Po dostarczeniu zamówienia, którego przyjęcie w restauracji trwa maksymalnie do 45 minut, produkty przechowywane są w warunkach zgodnych ze standardami HACCP, kontrolowanych przez pracowników restauracji Bobby Burger dwa razy dziennie. Po zamówieniu przez nas burgera załoga restauracji przygotuje go dla nas na miejscu – sosy tworzone są codziennie ze świeżych składników, warzywa są krojone, burger smażony a bułka przyrumieniana zaraz przed podaniem.

Wszystkie składniki naszych burgerów pochodzą wyłącznie od polskich producentów. Burgery BB łączą w sobie dobrej jakości polskie mięso, warzywa pochodzące od lokalnych producentów, pieczywo

z polskich piekarni, a także sosy przygotowywane codziennie na miejscu. Wszystkie te składniki dostarczane są przynajmniej trzy razy w tygodniu do wszystkich restauracji BB – komentuje Bogumił Jankiewicz, współwłaściciel sieci Bobby Burger.

Ważna jest dobra współpraca i zaufanie między partnerami biznesowymi. Wówczas, przy zachowaniu wszelkich procedur i standardów, szybkość i wydajność usług rośnie. Zazwyczaj nasi klienci osobiście negocjują warunki zakupu produktów strategicznych – to gwarantuje transparentność cen i kosztów. Następnie my  przejmujemy cały proces zarządzania łańcuchem dostaw według przygotowanych wcześniej procedur, bazując na wiedzy i doświadczeniu ze wszystkich rynków, na których działamy – mówi Agnieszka Sałek, dyrektor handlowy w QSL Polska. 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
281ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili