9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Prosta droga do sukcesu: Jak rozwijać firmę logistyczną?

Dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe wymagają od firm szybkiego dostosowywania się do nowych realiów. Korzystanie z rozwiązań dedykowanych branży logistycznej umożliwi adekwatną rozbudowę obecnej infrastruktury i to bez konieczności rozpoczynania czasochłonnej inwestycji budowlanej. Dodatkową przestrzeń do garażowania aut zapewnią wyprodukowane na indywidualne zamówienie hale namiotowe, będące zarówno bardziej ekonomiczną, jak i wygodniejszą alternatywą dla obiektów murowanych.


Polska flota transportowa to bez wątpienia potęga na skalę europejską. Statystyki z roku 2016 pokazują, że w zestawieniu krajów Unii Europejskiej Polska uplasowała się już na drugim miejscu, tuż za Francją, transportując blisko 75% ładunków właśnie za pośrednictwem drogowych przewozów towarowych. Dynamiczny rozwój rynku usług logistycznych to również szereg problemów, z którymi przedsiębiorca musi zmagać się na skalę wprost proporcjonalną do wielkości posiadanej floty.


Trudności logistyczne


Silna pozycja polskiej branży logistycznej na arenie międzynarodowej to również stale rosnąca konkurencja na rodzimym rynku. Aby wyróżnić się na tle rywali konieczne jest nie tyle ustanawianie konkurencyjnych cen, ile dopasowanie się do aktualnej sytuacji. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja polityczna w Polsce i na świecie na przestrzeni ostatnich lat spowodowała, że dużo firm specjalizujących się w transporcie wschodnim musiało dostosować się do nowych realiów. Jedną z głównych tego przyczyn stało się wprowadzone w 2014 roku przez Rosję embargo na żywość m.in. z Unii Europejskiej. które obowiązywać będzie minimum do końca 2018 roku. Część tras kierowanych na Wschód musiała zatem zostać zastąpiona kursami zachodnimi, co przyniosło ze sobą konieczność zmiany dotychczasowej strategii działania. Myśląc o rozwoju, konieczne jest mierzenie sił na zamiary, ponieważ prowadzenie firmy transportowej to również bardzo wysokie koszty. Dotyczą one zarówno samego utrzymania floty, garażowania pojazdów, ich systematycznych przeglądów, ubezpieczeń oraz rosnących opłat drogowych. Wybór rozwiązań dedykowanych branży transportowej pozwoli zażegnać najbardziej dotkliwe problemy, wbrew pozorom nie niosąc ze sobą wysokich kosztów inwestycyjnych.


Garaż w wersji instant


W firmie transportowej najcenniejszym dobrem są oczywiście pojazdy. Aby mogły generować dla firmy stałe dochody ważne jest, by niezależnie od stopnia eksploatacji zachowane były w dobrym stanie technicznym. Tym, co zapewnia autom zarówno estetyczny wygląd, właściwe działanie wszystkich instalacji, jak i ochronę przed kradzieżą, jest garaż, który dla dużego przedsiębiorcy transportowego oznacza inwestycję w budowę odpowiednich pawilonów. – Wersją alternatywną dla garaży murowanych są hale namiotowe, które zapewnią pojazdom znacznie więcej, niż tylko podstawową ochronę przed opadami atmosferycznymi. Hale garażowe mogą zostać doposażone także w systemy klimatyzacji i ogrzewania, dzięki czemu panować w nich będą warunki w pełni dopasowane do wymogów użytkowników oraz przechowywanych w nich sprzętów i towarów. Ponadto hala garażowa stanowi najlepszą ochronę przed kradzieżą i zniszczeniem pojazdów – mówi Łukasz Krzymieniecki, specjalista ds. sprzedaży w firmie Protan Elmark. Oprócz optymalnej wentylacji przestrzeni garażowej przedsiębiorca może również w dowolny sposób manipulować temperaturą, jaka panuje w jego wnętrzu. Co ważne, hale namiotowe do garażowania pojazdów stanowią bardzo korzystne rozwiązanie z inwestycyjnego punktu widzenia. Kluczową zaletą są bowiem niewspółmiernie niższe koszty, w stosunku do tradycyjnej budowy. – Hale garażowe, dzięki swoim licznym atutom na stałe wpisały się już w infrastrukturę najnowocześniejszych przedsiębiorstw z branży transportowej. Ponadto wybierając rozwiązanie „szyte na miarę” oraz przeznaczając na realizację inwestycji zaledwie kilka dni przedsiębiorca w bardzo krótkim czasie zyskuje nowy obiekt, który pozwoli mu szybko zwiększyć tak zyski, jak i efektywność firmy – dodaje ekspert. 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili