1.8 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Prologis Park Wrocław V Rozrasta się o Kolejne 11 400 Metrów Kwadratowych

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dziś o rozpoczęciu budowy obiektu spekulacyjnego o powierzchni 11 400 metrów kwadratowych w Prologis Park Wrocław V.


Mimo, że termin zakończenia inwestycji planowany jest na drugi kwartał 2017 roku, budynek został całkowicie wynajęty w miesiąc po rozpoczęciu budowy.


 Transakcje obejmują:


  • 7 195 metrów kwadratowych z firmą farmaceutyczną, producentem leków;
  • 2 300 metrów kwadratowych z Emako, sklepem internetowym oferującym akcesoria kuchenne, łazienkowe, turystyczne, ogrodowe oraz elementy wyposażenia wnętrz;
  • 1 890 metrów kwadratowych z wiodącym operatorem logistycznym.


 


„Z przyjemnością podjęliśmy się adaptacji magazynu do potrzeb naszego klienta, firmy z branży farmaceutycznej. Oprócz instalacji systemu precyzyjnej kontroli poziomu temperatury i wilgotności, odpowiednio zabezpieczyliśmy bramy i doki, aby nie przedostawało się przez nie powietrze. W tym celu stworzyliśmy komory przyjęć i wydań, które są buforem przed wejściem do wnętrza magazynu” – powiedziała Ewa Zawadzka vice president, head of land and development Prologis w Polsce. „Dzięki współpracy z naszymi klientami i rozumieniu ich potrzeb Prologis Park Wrocław V jest w 100 procentach wynajęty.”


 


Prologis Park Wrocław V składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni 136 000 metrów kwadratowych.  Położony jest w miejscowości Nowa Wieś Wrocławska, trzy kilometry na południowy zachód od węzła bielańskiego na skrzyżowaniu autostrady A4 (Berlin – Wrocław – Kraków – Ukraina) i drogi ekspresowej SB/E67, tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Jego atutem oprócz lokalizacji jest elastyczność w zakresie potencjalnej dalszej ekspansji klientów na terenie parku.


Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,4 miliona  metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 30 września 2016 r.). 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili