0.7 C
Warszawa
sobota, 3 grudnia, 2022

Prologis Kupuje M0 Central Business Park na Węgrzech

Prologis Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych poinformował dziś

o nabyciu przez Prologis European Properties Fund II (PEPFII) węgierskiego M0 Central Business Park od spółki IDI Gazeley.


 


Dwa całkowicie wynajęte budynki o łącznej powierzchni 31 443 metrów kwadratowych staną się częścią pobliskiego Prologis Park Budapest-Sziget. Park ten jest obecnie wynajęty w 98 procentach i składa się z siedmiu budynków

o powierzchni 150 000 metrów kwadratowych.


Prologis Park Budapest-Sziget położony jest na południowy wschód od Budapesztu, w strefie przemysłowej Szigetszentmiklós, co zapewnia mu bezpośrednie połączenie z siecią dróg krajowych i międzynarodowych przez obwodnicę Budapesztu M0.


 


Klientami nowo nabytych nieruchomości są: Easi Uplifts, FM Logistics, Quality Logistics Management, United Performance Metals CEE i UTi Hungary.


 


“Szigetszentmiklós to dla nas kluczowa lokalizacja na rynku w Budapeszcie, gdzie obserwowaliśmy zwiększony popyt w ciągu ostatnich 18-24 miesięcy” – powiedział Laszlo Kemenes, senior vice president i country manager, Prologis na Węgrzech. “Przejęcie tych dwóch budynków daje nam pełną kontrolę nad parkiem, co z pewnością̨ przełoży się na jego wartość dodaną w przyszłości.”


 


Międzynarodowa firma doradcza JLL pośredniczyła w transakcji zawarcia umowy.


Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych na Węgrzech oferującym ponad 640 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej w ośmiu parkach logistycznych (stan na 30 września 2016 r.).

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
289ObserwującyObserwuj
spot_img

Firmy godne poznania – PROMAG

Cykl artykułów zamieszczanych na łamach portali i czasopism przedstawiający Polskie dynamiczne i innowacyjne firmy związane z Poznaniem i warte poznania. Dziś w cyklu „firmy warte...

Z ostantiej chwili