8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Prezenty w ostatniej chwili

Jeżeli widzisz zatłoczone bardziej niż zwykle chodniki i parkingi, to nie jest to tylko wymysł twojej wyobraźni. Przedświąteczne odliczanie już się zaczęło, a razem z nim panika tych, którzy nie kupili jeszcze prezentów

-Ludzie zdecydowanie wariują – mówi Akiva Glick, menedżer butiku Caravan w Nowym Jorku. – ostatnio nie wychodzę ze sklepu przed godziną 2 rano, gdyż jest mnóstwo zamówień od naszych najlepszych klientów.

Pomimo nawału pracy, Glick i jej koledzy nie narzekają. Dwa lata po uruchomienie biznesu doczekali się dnia w którym sprzedaż osiągnęła wartość 40 tys. USD. Był to ostatni poniedziałek.

Założycielka firmy, Claudine Gumble spodziewa się podobnych przychodów w weekend. Przypisuje je tzw. klientom jedenastej godziny.

  • Ludziom nie zależy wyłącznie na tym, żeby kupić wszystkie prezenty za jednym podejściem – mówi. – chcą kupić właściwe prezenty dla konkretnych osób. To nie może wyglądać jak coś zgarniętego z półki podczas szybkiej wizyty w hipermarkecie.

Warto sprawdzić czas dostawy prezentów. Większość dostawców zapowiada, że przedmioty kupione jeszcze dzisiaj do godziny 3 po południu dotrą do nabywcy przed Wigilią.

Dla osób, które nie są w stanie kupić niczego przed 24 grudnia pozostaje np. zamówienie prenumeraty lub kupienie tzw. "gift certificate" na portalach sprzedażowych. Możemy je wówczas wydrukować w domu i po zapakowaniu umieścić pod choinką.

Na podstawie ForbesLife, 22.12.2006

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili