21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Praca w domu

Komputery i szybkie połączenie z internetem stwarzają nowe, lepiej płatne możliwości dla ludzi, którym zależy na elastyczności i wygodzie życia zawodowego.

Po urodzeniu córki, Carrie Opara wiedziała, że nie chce wrócić do swojej pracy doradzcy ds. chorób psychicznych. Jednak znalezienie atrakcyjnej pracy, którą mogłaby wykonywać w domu nie było wcale łatwe.

Po przeszukaniu internetu znalazła mnóstwo nieciekawych propozycji. Aż pewnego dnia usłyszała o LiveOps z Kalifornii, call center zatrudniającym osoby pracujące we własnych domach.

Po dwóch latach zarabiała ok. 2000 USD miesięcznie, pracując od 30 do 35 godzin w miesiącu w swoim domu w Columbii, w stanie Maryland. Zarobki okazały się podobne do płacy doradcy. Opara pracuje przeważnie w pięciogodzinnych blokach, kiedy jej sześcioletnie dziecko jest w szkole. Dodatkowo czasami wybiera pracę w nocy, kiedy mąż może przejąć opiekę.

Carrie twierdzi, że wciąż stawia czoła wyzwaniom tak dobrze znanym każdemy rodzicowi: jak pracować wystarczającą ilość godzin, spędzać odpowiednią ilość czasu z rodziną "i wciąż zastanawiam się kiedy sprzątać dom, gotować obiad i robić zakupy". Plusem jest, że nie musi się przemieszczać, ani płacić za opiekę nad dzieckiem.

– To doskonały układ – mówi Opara – szczególnie podoba się nam elastyczność.

Technologia stwarza nowe szanse dla rodziców, którzy chcą pracować w domu. Prawdą jest, że znalezienie w ten sposób dochodowej pracy wciąż nie jest łatwe, ale staje się coraz bardziej dostępne.

Źródło: "Real work-at-home jobs",  Liz Pulliam Weston, MSN Money

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili