3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Pozbądź się nawyków marnotrawienia pieniędzy i zostań bogaty

Przeważnie nie mamy czasu, żeby poważnie przemyśleć bieżące decyzje finansowe, jednak najczęściej myślenie o domowych finansach jest dla nas zbyt irytujące. Wprowadzając w życie kilka prostych zasad, możesz oszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy. 

Po pierwsze uważnie przeglądaj oferty sklepów internetowych. Podstawową ich zaletą są niższe ceny niż w tradycyjnym handlu detalicznym, a po przekroczeniu pewnej kwoty nie ponosimy kosztów transportu. Z drugiej strony, nawet wśród samych sklepów internetowych występuje całkiem spore zróżnicowanie cen, więc można oszczędzić jeszcze więcej. Zostaje jeszcze kwestia promocji – jest ich mnówstwo. I w przeciwieństwie do tradycyjnych zniżek, dostęp do informacji o nich jest dużo szybszy – można powiedzieć, że w zasięgu kilku kliknięć. Przykładowo przeglądając ofertę paru wirtualnych sklepów z filmami, możemy zebrać kolekcję interesujących nas tytułów za grosze, mimo że w innych miejscach ich ceny nie spadają poniżej 100 zł za sztukę.

Drugą sprawą jest strategiczne podejście do emerytury. Nie licz na ZUS ani poszczególne filary – potraktuj je bardziej jako zło konieczne, a skup swoją energię na znalezieniu sposobu dobrej lokaty pieniędzy. Nikt nie zadba lepiej o twoją przyszłość, niż ty sam.

Uważnie śledź fundusze inwestycyjne i nie przejmuj się niskimi odsetkami w bankach. Konkurencja na tym rynku jest coraz większa i utrzymają się tylko ci, którzy zrozumieją, że klient nie lokuje swoich pieniędzy z nudów, tylko z chęci wzbogacenia się.

e-logistyka.pl

Na podstawie "Get Richer This Year", MSN Lifestyle,

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili