11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Polska cenna dla Nissana

Sprzedaż nowych samochodów w Europie Środkowej spadła w ostatnich miesiącach dramatycznie. Kłopoty nie omijają japońskiego Nissana. Według Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) od stycznia do sierpnia liczba rejestracji aut tej marki zmalała w Europie o 9,6 proc. r/r. Są jednak regiony, gdzie ma się ona dużo lepiej. 

— W czterech krajach: w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech nasza sprzedaż jest lepsza niż przed rokiem. Zawdzięczamy to głównie rynkowi polskiemu — mówi Pierre Boutin, dyrektor zarządzający Nissana na Europę Środkową i Wschodnią.
Wzrost w Polsce rzeczywiście jest, choć niezbyt imponujący: według Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, od stycznia do sierpnia 1,5 proc. (auta osobowe).
Pierre Boutin podkreśla, że z naszym krajem Nissan wiąże największe nadzieje.

— Chcemy, by w najbliższych 18 miesiącach nasz udział w polskim rynku wzrósł z 3 do przynajmniej 4 proc. — zaznacza Pierre Boutin.
Podkreśla, że udana obrona pozycji to rezultat polityki prowadzonej od 2006 r. Wtedy Nissan przestał korzystać z usług pośrednika i zadebiutował jako bezpośredni importer aut do Polski. 

— Rozpoczęliśmy wtedy dynamiczny rozwój sieci dilerskiej, co skutkowało dobrym przygotowaniem sprzedaży także na trudniejsze czasy. Ciągle jest też w Polsce miejsce dla nowych dilerów Nissana — podkreśla Pierre Boutin.
Nie znaczy to jednak, że Japończycy nie odczuli kryzysu, np. wstrzymali rozpoczęcie sprzedaży modelu Pixo w Europie Środkowej. 

— W Polsce decyzja o wprowadzeniu Pixo na rynek zależy od dalszego umocnienia złotego — mówi dyrektor. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili