11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Podróże na pierwsze półrocze

Jest wiele przyczyn, które sprawiaja, że nie udają się nam wakacje. Wybrane przez nas miejsce było cudowne … ale padało, płaża miała najpięknieszy piasek na świecie … ale była tak zatłoczona, że nie było go nawet widac. Zamiast prezentować listę "miejsc na każdą porę", Dzisiaj pokazujemy 6 propozycji na pierwsze półrocze.

Styczen: Maui, wyspiarski raj

Pojedź na Maui w styczniu przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze nie bedzie już typowych dla wakacji tłumów, a po drugie zobaczysz migrację wielorybów, powracających w rejon Alaski. Możesz wybrać się na specjalny rejs w sam środek ławicy lub też oglądać przepływające olbrzymy ze wspaniałych, białch plaż wyspy.

Luty: Brazylia, karnawałowa atmosfera

Atmosfera zabawy towarzyszy wszystkim tym, którzy zdecydują się wybrać w lutym do Brazylii. Kiedy w Polsce i Europie panują chłody, Ameryka Poludniowa swiętuje środek lata. Niezapomnianych atrakcji dostarcza karnawał w Rio. Warto też zobaczyć jak wygląda świętowanie w Salwatorze.

Marzec: Phoenix

Ciepłe pustynie Arizony zapraszają w marcu, kiedy w Phoenix rozpoczyna się seria treningowa baseballa. Bierze w niej udział 12 drużyn i jest to  przedsezonowa rogrywka, zwana Ligą Kaktusową. Mecze sa dosyć krótkie, więc pozostanie wiele czasu na grę w golfa (np. w Troon North Golf Club), czy też wypoczynek w jednym z najbardziej popularnych ośrodków spa – Sanctuary Camelback Mountain Resort.

Kwiecień: Amsterdam: kraina tulipanów

Pola i ogrody polożone na południowy zachód od Amsterdamu sa najpiękniejsze właśnie w kwietniu. To wówczas rozkwitają miliony tulipanów. Kolory kwiatów sa tak żywe, że fotografowie z Fujifilm przyjeżdzają tutaj specjalnie, aby sprawdzać jakość fimów. Najlepszy sposób na przyglądanie się kwitnącym polom, to jazda rowerem.

Maj: Yosemite National Park, kraina wodospadów

Najczęsciej fotografowane miejsce w Ameryce. W maju dzięki roztopom można tu zaobserwować siłę wodospadów, napędzanych wodą pochodzacą z topniejących śniegów.

Czerwiec: Chicago, swingowo

Lato w wietrznym mieście jest krókie, dlatego właśnie w czerwcu, wykorzystując pogodę,  miasto oferuje najwięcej atrakcji. Warto wybrać się na Chicago Gospel Festival, a tydzień później na Chicago Blues Festival. Orkiestra symfoniczna rozpoczyn w czerwcu sezon koncertów na świeżym powietrzu. Dla fanów baseballa – Cubsi rozegrają w tym miesiącu u siebie (Wrigley Field) aż 14 meczy.

Opracowanie na podstawie MSN Travel

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili