Pilsner Urquell w Prologis Park Pilsen I

Browarnictwo stanowi nieodłączny element czeskiego stylu życia, dlatego decyzja słynnego browaru Plzensky Prazdroj, aby rozszerzyć sieć dystrybucyjną  znanego na całym świecie piwa Pilsner Urquell o nowy park Prologis w Pilźnie, niewątpliwie świadczy o tym, że staliśmy się preferowanym partnerem największych światowych marek.

W marcu Prologis podpisał umowę najmu z Plzensky Prazdroj, który w 1842 roku po raz pierwszy stworzył recepturę piwa Pilsner typu lager, obecnie najpopularniejszego piwa na świecie. Nowy klient zajął 9 700 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej w Prologis Park Pilsen II.

Plzensky Prazdroj, największy czeski producent i eksporter piwa, chciał powiększyć powierzchnię magazynową dla produktów w swojej ofercie i szukał lokalizacji, która zapewniałaby mu szybki i łatwy dostęp do kluczowych rynków. Prologis Park Pilsen II, położony zaledwie 25 kilometrów od browaru Pilsner Urquell, dzięki swej lokalizacji przy autostradzie D5 łączącej Pragę z Bawarią, stanowił optymalne rozwiązanie dla rozszerzenia tej sieci dystrybucyjnej.

Park usytuowany jest w rejonie uznawanym za czeską bramę do Europy, dlatego cieszy się zainteresowaniem wśród klientów, którzy chcą korzystać z jego centralnej lokalizacji przy głównej trasie Wschód – Zachód prowadzącej do Niemiec. Włączając tę transakcję, kupiony w ubiegłym  roku park logistyczny o łącznej powierzchni 42 000 metrów kwadratowych jest już w 75 procentach wynajęty.

„Prologis współpracuje z najważniejszymi globalnymi i lokalnymi firmami. Daje to nam ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie budowy, technologii i zarządzania nieruchomościami,  dzięki którym możemy wspierać tak wspaniałe marki jak Pilsner Urquell” – powiedział Martin Baláž, vice president, country manager, Prologis na Czechy i Słowację.

Ciekawostka: Czechy są nie tylko jednym z największych producentów piwa na świecie, ale też jego największym konsumentem – statystycznie Czesi wypijają więcej złotego trunku na głowę niż jakikolwiek inny naród na świecie. Na zdraví!

Pilsner Urquell

 

Kategoria: Logistyka