2.4 C
Warszawa
poniedziałek, 27 marca, 2023

PEKAES aktywny na Bliskim Wschodzie

Transport w tym kierunku odbywa się głównie drogą morską, a zakres świadczonych usług obejmuje obsługę ładunków „od drzwi” Klientów do portów na Bliskim Wschodzie. Wspólnie z lokalnymi partnerami Spółka realizuje także dostawy na terenie krajów w tej części świata.


 


Pierwsze transporty na Bliski Wschód PEKAES zrealizował w latach 70. Firmowe ciężarówki kursowały między innymi do Iranu, Iraku, Syrii czy Kuwejtu. Obecnie Spółka świadczy dużo bardziej zaawansowane usługi logistyczne i na znacznie większą skalę. Jest to głównie transport ładunków drogą morską, między innymi do Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Iraku.


 


W ubiegłym roku PEKAES przetransportował na Bliski Wschód ponad 500 kontenerów. Natomiast tylko w pierwszym półroczu 2017 roku firma przewiozła prawie 400 kontenerów. Do państw na obszarze Bliskiego Wschodu PEKAES dostarcza głównie materiały budowlane, aparaturę laboratoryjną, granulaty gumowe oraz meble i zabawki.


 


– Dzięki wsparciu lokalnych agentów możemy zaoferować naszym Klientom możliwość realizacji nawet bardzo złożonych operacji logistycznych na Bliskim Wschodzie. Sprawną obsługę wszystkich projektów umożliwia nam także nowoczesny magazyn.   Dzięki jego doskonałej lokalizacji oraz pełnemu wykorzystaniu sieci terminali PEKAES możemy działać szybko i efektywnie dostarczając Klientom serwis na najwyższym poziomie.  mówi Kajetan Jagłowski, Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej PEKAES.


 


W zakresie drobnicy międzynarodowej PEKAES świadczy również usługi z Turcji (Istambuł) do Polski (Czechowice-Dziedzice).


– Tam gdzie jest to wymagane, zapewniamy naszym Klientom pełną obsługę celną, jak również liczne dodatkowe usługi portowe. A wszystko to dziękiwłasnym biurom spedycji morskiej i portowej w Gdyni i Szczecinie. – dodaje Kajetan Jagłowski.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili