Strona główna Wiadomości E-Commerce Panattoni Europe z nagrodą Prime Property Prize

Panattoni Europe z nagrodą Prime Property Prize

Panattoni Europe, lider powierzchni przemysłowych w Europie, z nagrodą za „Inwestycję Roku Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej” w VIII edycji konkursu Prime Property Prize. Deweloper został wyróżniony za realizację obiektu BTS w Gliwicach o powierzchni 210 000 m kw. Budynek składa się z czterech użytkowych poziomów i jest w całości dedykowany obsłudze rynku e-commerce. Nagrodę wręczono 12 września, podczas gali towarzyszącej Property Forum.

Wielkie zwycięstwo, wielkiego budynku. Panattoni Europe zdobył nagrodę za „Inwestycję Roku Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej” w VIII edycji konkursu Prime Property Prize. Wyróżnienie zostało wręczone podczas gali towarzyszącej Property Forum, która odbyła się 12 września w warszawskim hotelu Sheraton. Jury oraz czytelnicy propertynews.pl wybrali spośród nowych i rozbudowywanych obiektów logistyczno-magazynowych, których proces inwestycyjny zakończył się między wrześniem 2018 a wrześniem 2019. Głosujący brali pod uwagę jakość projektu, czas realizacji, proces komercjalizacji, nowatorskie rozwiązania, architekturę oraz wpływ na środowisko i gospodarkę regionu.

Panattoni Europe zostało wyróżnione za swoją rekordową realizację w Gliwicach. Obiekt został zbudowany w formule BTS dla obsługi sektora e-commerce. Oprócz ogromnej powierzchni – 210 000 m kw. – zachwycił głosujących 4 użytkowymi poziomami z wdrożoną najnowocześniejszą technologią, która jest doskonałym wsparciem w obsłudze błyskawicznie rosnącego rynku sprzedaży internetowej. Budynek został wyposażony m.in. w inteligentny system zarządzania (BMS) oraz czujniki ruchu w różnych strefach. Zalety obiektu nie ograniczają się tylko do rozmiaru i szeregu funkcjonalności. Spełnia on również najwyższe standardy ekologiczne. Został poddany procesowi certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM Interim z oceną Very Good. Obiekt zawdzięcza certyfikat m.in. systemowi maksymalnego ograniczenia zużyciu wody oraz oświetleniu LED.

O wyjątkowości obiektu mówi Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Panattoni Europe: „Budynek, który zrealizowaliśmy w Gliwicach to dowód, że polski rynek magazynowo-logistyczny w niczym nie odstaje od rynków zachodnich. Ogromna powierzchnia potwierdza również błyskawiczny wzrost polskiego rynku e-commerce. W 2018 do 62 % wzrosła liczba Polaków kupujących przez Internet – przy 56 % rok wcześniej. Także w naszym portfolio widzimy znaczący wzrost udziału obiektu dla branży e-commerce. Między 2016 a 2018 aż 35 % realizacji Panattoni Europe dotyczyło tego sektora”.

Nagroda za „Inwestycję Roku Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej” to już kolejne wyróżnienie dla Panattoni Europe w tym roku. W pierwszej połowie 2019 firma otrzymała nagrodę CEEQA w kategorii Industrial Developer of the Year – po raz czwarty z rzędu i siódmy w ogóle – oraz Overall Company of the Year – pierwszy raz w historii. Ponadto Robert Dobrzycki, Chief Excecutive Officer Europe w Panattoni Europe, został wybrany CEO Roku w prestiżowym konkursie Diamenty Inwestycji oraz otrzymał honorową nagrodę „Tego, który zmienia polski przemysł” nadaną przez grupę PTWP SA – wydawcę Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.pl.

Exit mobile version