9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

OT Logistics – podsumowuje wyniki 2014 roku

Przychody Grupy Kapitałowej OT Logistics w całym 2014 r. wyniosły 831,8 mln zł, co oznacza 70-proc. wzrost w porównaniu z 2013 r. Zysk EBITDA Grupy wyniósł 82,0 mln zł, czyli prawie o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie zysk netto sięgnął 32,9 mln zł, a więc o 16 proc. więcej w skali roku.


 


Rok 2014 Grupa Kapitałowa OT Logistics może zaliczyć do przełomowych, między innymi za sprawą przeprowadzonych akwizycji. W styczniu sfinalizowane zostało przejęcie Grupy C.Hartwig Gdynia, a w lipcu w skład GK OTL wszedł Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia (BTDG). Dzięki powyższym przejęciom Grupa zyskała wiele nowych kompetencji i otworzyła się na nowe rynki, a konsolidacja tych podmiotów stanowiła jeden z czynników, dzięki którym możliwe było tak istotne zwiększenie skali działalności.


  Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie rosnąć w skokowym tempie i sprawnie integrować nowe podmioty w struktury Grupy. Już dziś obserwujemy efekty nawiązanych synergii, a w kolejnych okresach spodziewamy się postępującej poprawy rentowności w segmencie spedycji – komentuje Piotr Pawłowski, Prezes Zarządu OT Logistics S.A. – Cały czas rozglądamy się również za kolejnymi okazjami do przejęć, czego przykładem może być złożona ostatnio oferta na zakup udziałów z spółce Lotos Kolej – dodaje.


 


O zaufaniu inwestorów do Spółki świadczy fakt, że w 2014 roku OT Logistics S.A. pozyskała w drodze emisji obligacji łącznie ponad 150 mln zł na dalszy rozwój Grupy i refinansowanie zadłużenia.


W samym IV kwartale Grupa wypracowała 220,9 mln zł przychodów, czyli o 80 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł w ostatnich trzech miesiącach 2014 r.  34,3 mln zł, czyli 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk netto sięgnął 18,7 mln zł i był o prawie 1 proc. wyższy niż w IV kwartale 2013 r.


W 2015 r. OT Logistics S.A. planuje szereg działań, których celem będzie dalsze umacnianie pozycji Grupy na regionalnym rynku TSL. 


 – Poza otwartością na kolejne akwizycje, równolegle dbamy o wzrost organiczny, m.in. poprzez rozwój usług przewozów kolejowych. Liczymy również na korzyści związane z dalszymi inwestycjami publicznymi w rewitalizację śródlądowych dróg wodnych w Polsce – wyjaśnia Piotr Pawłowski.


 


 


 


Źródło: OT Logistics 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili