Order Uśmiechu dla UPS

Arnold Wellman, wiceprezes Korporacji UPS ds. Public Affairs, otrzymał Order Uśmiechu, jako wyróżnienie za Program Ludzie Ludziom firmy UPS. Program który realizowany był w Lipie, Sierakoścach (Polska) oraz w Nizankovici i Golovecku (Ukraina) od 2005 roku.

W uroczystości wręczenia, która odbyła się w Sierakoścach, uczestniczyli przedstawiciele władz centralnych i samorządowych Polski i Ukrainy, parlamentarzyści oraz Anne Hall, Konsul Generalny USA w Polsce. Zgodnie ?z tradycją Orderu Uśmiechu, Arnold Wellman uśmiechając się wypił szklankę soku cytryny, po czym oficjalnie otworzył nową salę gimnastyczną szkoły w Sierakoścach.

Sala gimnastyczna została zbudowana własnoręcznie przez mieszkańców Sierakość w ciągu 18 miesięcy. UPS pokrył połowę kosztów budowy, natomiast reszta została sfinansowana z budżetu gminy Fredropol. Ten model partnerstwa prywatno-publicznego nie tylko umożliwił obniżenie kosztów, lecz także odegrał kluczową rolę w integracji wspólnoty lokalnej wokół projektu.

Arnold Wellman, wice prezes Korporacji UPS ds. Public Affairs, razem z wolontariuszami UPS osobiście uczestniczył w budowie pracowni komputerowej w niedalekiej Lipie.

– Jestem dumny, że wysiłki wolontariuszy UPS naprawdę odmieniły życie tych dzieci. To wielki zaszczyt otrzymać Order Uśmiechu wiedząc, że został on przyznany na wniosek dzieci – powiedział Wellman. – Dedykuje ten Order wszystkim wolontariuszom UPS, którzy ciężko pracują, aby świat był lepszy i pomagają najbardziej potrzebującym.

Order Uśmiechu jest odznaczeniem uznanym przez ONZ. Osoby wyróżnione wybierane są przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu na podstawie wniosków dzieci z całego świata. Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego praca dla dzieci oceniana jest jako wyjątkowa. Od 1968 roku, Kapituła przyznała Order ok. 850 osobom z 45 krajów, w tym Papieżowi Janowi Pawłowi II, Matce Teresie, XIV Dalai Lamie, królowi Arabii Saudyjskiej Abdullah’owi bin Abdulaziz Al Saud, Tove Jansson, Steven’owi Spielberg’owi, a ostatnio także Oprah Winfrey.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że UPS wybrał naszą szkołę i zaoferował nam swoją pomoc – powiedziała Anna Martowicz, dyrektorka szkoły w Sierakościach. – Dzięki firmie UPS, dzieci w naszej szkole mogą się uczyć w dobrych warunkach ?i mają większe szanse na rozwój w przyszłości.

W latach 2005 i 2008, w ramach programu Ludzie Ludziom, UPS pomógł szkołom w Lipie, Sierakoścach, Nizankovici i w Golovecku tworząc nowoczesne sale komputerowe i finansując dostęp do Internetu, dzięki któremu dzieci zyskały możliwość komunikowania się ze światem. UPS sfinansował prace konstrukcyjne ?w szkołach oraz program edukacyjny, przy realizacji których pomagali pracownicy UPS. Władze samorządowe pomogły wykorzystać wsparcie finansowe UPS
i przyczyniły się do zaangażowania lokalnych mieszkańców.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili