9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Od teraz Azkar staje się Dachser

Należące do niemieckiego operatora krajowe spółki transportowe z tej części kontynentu"" będą w przyszłości działały jako Dachser Hiszpania i Portugalia. Informację tę ogłosili zarządzający Dachser: CEO Bernhard Simon, COO Road Logistics Michael Schilling oraz Juan Antonio Quintana, Managing Director European Logistics Iberia podczas targów transport logistic w Monachium.


Wraz z rebrandingem kończy się proces integracji, który rozpoczął się w styczniu 2013 od przejęcia firmy Azkar przez Dachser. Przedsiębiorstwa te współpracowały ze sobą już od 2007 r., a rok później Dachser nabył 10% udziałów w swojej ówczesnej firmie partnerskiej działającej na terenie Hiszpanii.


– Oba przedsiębiorstwa od samego początku świetnie do siebie pasowały. Reprezentujemy te same wartości, mamy taką samą kulturę korporacyjną i wizję biznesu – wyjaśnia Bernhard Simon. – Na takiej podstawie udało nam się szybko i płynnie przeprowadzić integrację. Ponadto od przejęcia rok po roku odnotowywaliśmy zyskowny wzrost na Półwyspie Iberyjskim.


Po przyłączeniu Azkar Dachser włączył istniejące jednostki organizacyjne w Hiszpanii i Portugalii do swojej europejskiej sieci drobnicowej. Podczas gdy w roku 2013 liczba dziennych kursów w ramach importu i eksportu wynosiła 70, dziś jest ich już 130, zaś wolumen przewożonych paczek z i do Europy wzrósł w tym okresie o 40%. Michael Schilling wskazuje na korzyści wynikające z ujednoliconej europejskiej sieci drobnicowej: – Tam, gdzie widnieje napis Dachser, tam kryje się również jakość i wszystkie wartości Dachser. Nasi klienci mogą być tego pewni. Jednolite procesy, procedury i zasady działania w ramach naszej sieci, a także zintegrowane systemy IT stanowią podstawę naszej niezawodności, bezpieczeństwa i jakości.


W barwach Dachser


Zwieńczeniem procesu integracji Azkar z Dachser będzie rebranding. W rezultacie spółki krajowe na Półwyspie Iberyjskim będą funkcjonowały jako Dachser Hiszpania i Portugalia.


""Taki był nasz cel, zaś impuls do tej zmiany pochodził od pracowników, kadry zarządzającej i klientów – podkreśla Juan Antonio Quintana. – Sieć Dachser stanowi podstawę naszego sukcesu. Teraz gramy w zupełnie innej lidze niż przed czterema laty i możemy wspierać naszych klientów w ich ogólnoświatowym wzroście. Dlatego konsekwentne i logiczne jest, że wykonujemy kolejny krok i będziemy działać na rynku pod marką Dachser.


Pięć oddziałów – w Barcelonie, Bilbao, Maladze, Porto i Walencji – zmieniło już swoją kolorystykę na niebiesko-żółte barwy Dachser, a następne pójdą w ich ślady do roku 2020. Spośród około 2000 ciężarówek wykorzystywanych w transporcie lokalnym już dziś ponad 70% jeździ z logo Dachser.


Nasze zjednoczenie pod marką Dachser przynosi korzyści pracownikom, a w szczególności klientom – konkluduje Bernhard Simon. – Z tego powodu rozszerzając naszą sieć inwestujemy w miejsca pracy, poszczególne oddziały oraz integrację systemów i procesów. Na Półwyspie Iberyjskim otwieramy dziś nowy rozdział naszej wspólnej historii sukcesu.


Dachser na Półwyspie Iberyjskim


""W Hiszpanii i Portugalii Dachser prowadzi aktywną działalność w ramach dywizji European Logistics (wcześniej Azkar Group) oraz Air & Sea Logistics (wcześniej Transunion), zatrudniając ponad 3350 pracowników w 87 lokalizacjach. Jeśli chodzi o dywizję Food Logistics, od początku 2016 Dachser współpracuje z partnerem Logifrío w ramach sieci European Food Network. Będąc jednym z kluczowych operatorów na Półwyspie Iberyjskim, Dachser zyskał w transporcie drogowym pozycję przedsiębiorstwa zorientowanego na eksport, oferującego kompleksowe usługi logistyczne. Należą do nich przewozy drobnicowe i całopojazdowe, a także magazynowanie, usługi dodane oraz regionalne usługi kurierskie w systemie B2B. Nowych klientów firmy Dachser Hiszpania i Portugalia pozyskują w ramach European Logistics między innymi dzięki rozwiązaniom branżowym Dachser DIY-Logistics oraz Dachser Chem-Logistics. Dla klientów z branży chemicznej w roku 2016 stworzono w 48 oddziałach komórki organizacyjne ds. przewozu materiałów niebezpiecznych. Jedna z tych lokalizacji uzyskała już certyfikat SQAS.


W Hiszpanii i Portugalii organizacje zajmujące się przewozem towarów drogą powietrzną i morską, kierowane przez Federico Camañeza, Managing Director Air & Sea Logistics Southern Europe, mają oddziały w jedenastu lokalizacjach na dużych lotniskach i portach morskich, zapewniając połączenie z zagranicznymi rynkami. By w jak największym stopniu ułatwić transport międzykontynentalny, w 2017 roku otwarto tzw. gateway dla ładunków lotniczych w Madrycie.


W roku 2016 Dachser przetransportował na Półwyspie Iberyjskim około 20,5 mln przesyłek o wadze blisko 3 mln ton i osiągnął obroty w wysokości około 741 milionów euro. Operator oferuje swoim klientom w Hiszpanii i Portugalii magazyny o powierzchni 424 tys. mkw., które mogą pomieścić 362 tys. palet.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili