Nowy prezes Pekaesu

– Zakończona sukcesem restrukturyzacja Pekaesu to bez wątpienia zasługa profesjonalizmu i ciężkiej pracy Krzysztofa Zdziarskiego. Pekaes wszedł na zupełnie inne tory -dziś jest firmą nowoczesną, o zdrowych podstawach finansowych, zdolną do konkurowania z największymi graczami na polskim rynku. Przed nami jednak kolejne wyzwania-budowa długofalowej strategii oraz zdefiniowanie  docelowej pozycji  spółki w szeroko rozumianej branży  logistyki. Jestem przekonany, że pod kierownictwem pana Jacka Machockiego, jednego z najlepszych ekspertów w Polsce, którego wiedza niejednokrotnie została potwierdzona sukcesami,  Pekaes stanie się spółką o nowej jakości. W ciągu najbliższych tygodni Rada Nadzorcza zatwierdzi i zaprezentuje rynkowi strategie na lata 2010-2012 Liczę, że koncentracja na budowaniu wartości firmy dla rynku, akcjonariuszy i pracowników przyniesie wymierne efekty mówi Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investments, przewodniczący rady nadzorczej Pekaesu. Jacek Machocki, lat 50. Karierę zawodową rozpoczął w roku 1977 od pracy w Instytucie Transportu Samochodowego na stanowisku asystenta w Zakładzie Spedycji. W latach osiemdziesiątych pracował na stanowiskach kierowniczych w Pekaes Auto Transport S.A. Na początku 1990 roku stworzył pierwszą w Polsce firmę z udziałem kapitału zagranicznego w branży transportowej, którą kierował na stanowisku prezesa zarządu nieprzerwanie do roku 2004. W tym czasie zarządzał rozwojem i działalnością bieżącą przedsiębiorstwa a także nadzorował kolejne przekształcenia organizacji w wyniku łączenia się firm na szczeblu krajowym i międzynarodowym (SCANSPOL > SCANSPED > SCHENKER).

Jak podaje w swoim komunikacie Pekaes, jego największy sukces zawodowy to stworzenie od podstaw organizacji gospodarczej i wprowadzenie Firmy Schenker do czołówki największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w branży TSL.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili