11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Nowy prezes LOT

Marek Mazur został wybrany wczoraj na prezesa LOT. Tym samym nie wygrał faworyt Skarbu Państwa – Tomasz Dembski, związkowców – Jarosław Lazurko jak również typowany na to stanowisko Donald Chodak.

Rada nadzorcza nie poparła kandydatury Dembskiego, a Lazurko nie był brany pod uwagę, gdyż jego styczniowa rezygnazja z konkursu została uznana za wiążącą.

  • Mój LOT będzie linią przede wszystkim dbającą o pasażerów – powiedział Mazur Rzeczpospolitej, nachwilę po obraniu go na prezesa firmy.

Wygląda na to, że pod przewodnictwem Mazura, LOT w większym stopniu zainteresuje się rynkiem azjatyckim. Już teraz pojawiła się zapowiedź lotów do Chin i Korei. Być może polskie samoloty będą lądować również w Meksyku.

Nie wiadomo jak długo porządzi nowy prezes, gdyż Skarb Państwa, większościowy udziałowiec w LOT, już zapowiada zwołanie walnego zgromadzenia akcjonariuszy. w celu odwołania Mazura. Przedstawiciele państwa uważają, że jego kandydatura i dopuszczenie do konkursu było bezprawne.

Marek Mazur jest ekonomistą, brał udział w przygotowywaniu polskiej reformy emerytalnej. Był adiunktem w Katedrze Finansów SGH i właścicielem firmy Dofem Consulting, która m.in. tworzyła strategię i analizy rynku dla Warty, PKO BP, TP SA, PSE oraz Polsatu. Jego słabym punktem może być to, że doradzał ministrom w rządzie b. premiera Leszka Millera. Najwyższe stanowisko, jakie zajmował, to wiceprezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednakże jego najmocniejszym atutem jest to, że zna lotnictwo – ma licencję pilota.

Więcej: Rzeczpospolita, 14,02,2007

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili