2.2 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Nowy oddział Apreo Logistics w Skierniewicach

Apreo Logistics – spedytor i dostawca usług logistycznych na terenie Polski i Europy – w ramach zwiększania możliwości operacyjnych firmy, otworzył 3 września nowy oddział spedycyjny w Skierniewicach.

Placówka mieści się w centrum Skierniewic w biurowcu Business Center, przy drodze łączącej dwie główne trasy komunikacyjne w Polsce, tj. trasę katowicko-warszawską i poznańsko-warszawską. Ponadto, zgodnie z planami rozwojowymi, 1 sierpnia 2007 roku centralna siedziba firmy została przeniesiona do nowego biura przy ul. Ostroroga 24C w Warszawie.

Skierniewice to już siódma, kluczowa lokalizacja Apreo Logistics. Spedytor dysponuje oddziałami operacyjnymi w Warszawie, Gdyni, Zielonej Górze, Rzeszowie, Tychach i Radomsku. W oddziale zatrudnionych będzie wstępnie pięć osób zajmujących się spedycją krajową i międzynarodową. Zadaniem placówki jest obsługa klientów i przewoźników z terenów województwa mazowieckiego i łódzkiego.

– Po przeniesieniu warszawskiej centrali do nowej siedziby, inwestujemy w rozbudowę i rozwój oddziałów lokalnych. Nowa placówka w Skierniewicach przyczyni się do wzrostu efektywności cyklu realizacji zleceń, a tym samym zwiększenia ilości obsługiwanych ładunków. Jako specjaliści z dziedziny logistyki mamy świadomość tego, że dobra. lokalizacja oddziałów firmy ułatwia komunikację z klientami i znacząco wpływa na jakość i terminowość świadczonych usług  – powiedział Arkadiusz Glinka, dyrektor zarządzający Apreo Logistics.

Rozbudowa i zwiększenie liczby oddziałów na terenie Polski to kolejna z planowanych na 2007 rok inwestycji Apreo Logistics. W ramach strategii rozwoju i doskonalenia współpracy z kontrahentami spółka wprowadziła już ofertę szybkich płatności oraz wdrożyła inne korzystne dla przewoźników warianty rozliczeń. Apreo Logistics buduje również tzw. „Grupę zakupową”, umożliwiającą przewoźnikom redukcję kosztów prowadzonej przez nich działalności. W najbliższym czasie firma zaoferuje kontrahentom programy szkoleń dla kierowców, umowy przedwstępne oraz stałe kontrakty, będące gwarancją dla instytucji finansujących zakup taboru.

1 czerwca 2007 roku Apreo Logistics przejęła od Vos Logistics Polska Sp. z o.o. całą działalność spedycyjną. Firma kontynuuje kilkunastoletnią tradycję Euroad i Vos oferując pełen zakres usług przewozowych na terenie kraju i Europy. Spółka dysponuje flotą ponad 500 samochodów kontraktowych o objętości do 120 m3 i ładowności do 24 ton. Specjalizuje się głównie w organizacji procesów logistycznych i przewozów całopojazdowych wielkopojemnych oraz świadczy usługi wspomagające, takie jak magazynowanie i obsługa celna. Głównym celem APREO LOGISTICS jest spełnianie najwyższych standardów obsługi klientów oraz budowanie partnerstwa technologicznego z kontrahentami.

O firmie:
Firma Apreo Logistics SA świadczy usługi spedycyjne od 1 czerwca 2007 roku. Spółka przejęła działalność od Holenderskiej Grupy Vos Logistics i wywodzi się z powstałej w 1990 roku firmy Euroad, lidera polskiej branży TSL, specjalizującej się w logistyce transportu. Od 1998 roku – po wejściu inwestora strategicznego – sprzedaż firmy wzrosła do prawie 200 mln zł  rocznie. W tym czasie zatrudnienie w firmie wzrosło trzykrotnie, a Euroad zdobył pozycję polskiego lidera w przewozach międzynarodowych. Rozbudowie taboru towarzyszyły inwestycje w rozwiązania informatyczne. Wdrożenie SWIP, zintegrowanego systemu zarządzania klasy ERP – nieporównywalnego z żadną inną aplikacją, jakich używają podobne firmy w Europie Środkowej – dało Euroadowi nie tylko wyraźną przewagę rynkową, ale także tytuł Lidera Informatyki roku 2003. Dla Grupy Vos Euroad stał się od 2003 roku platformą rozwoju w Europie Środkowej. Nowy właściciel zrealizował plan przyjęty jeszcze przez inwestorów – powiększył flotę do 1000 samochodów w 2004 roku.

www.apreologistics.com

źródło zdjęcia: Apreo Logistics

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili