17.9 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Nowoczesne etykiety zabezpieczające

Firma Checkpoint Systems wprowadza na rynek radiowe etykiety EP Labels.  To niewielkich rozmiarów zabezpieczenie przed kradzieżą może być wykorzystywane również jako nośnik informacji o produkcie.  

Światowa premiera EP Labels (enhanced performance) miała miejsce pod koniec czerwca w Paryżu, a badania i testy nad nią trwały ostatnie dwa lata.

 – Dzięki temu powstał produkt, który łączy w sobie większą elastyczność w stosowaniu, a jednocześnie jest znacznie mniejszy i cieńszy niż dotychczasowe rozwiązania. – mówi George Off, prezes Checkpoint Systems.

Niewielki rozmiar pozwala wykorzystywać EP Labels nawet przy bardzo małych produktach, które do tej pory musiały być umieszczane w specjalnych gablotach lub kasetkach.

Ponieważ tradycyjne zabezpieczenia nie zawsze są wychwytywane przez sklepowe anteny przy pracach nad technologią położono duży nacisk na jej wykrywalność. Jest to szczególnie istotne dla właścicieli sklepów i ich pracowników, którzy często ponoszą koszty skradzionych produktów. Co więcej, EP Labels można integrować z towarem lub jego opakowaniem już w procesie produkcji (tzw. Source Tagging). Dzięki temu są niewidoczne dla klientów oraz personelu sklepów.

  • To ważna cecha, ponieważ częstymi sprawcami kradzieży są, niestety, właśnie pracownicy. – wyjaśnia Grzegorz Popek, odpowiedzialny za działania PR i marketing Checkpoint Systems.

Nowym zastosowaniem zabezpieczeń sklepowych jest połączenie ich z nośnikiem informacji  o produkcie. 

  • EP Labels zostały zaprojektowane tak, by były kompatybilne z aplikatorami Metro Proline XXL. Metkownice te pozwalają na przymocowanie zabezpieczenia i nadrukowanie na nim informacji o produkcie, takiej jak cena czy aktualna promocja. – tłumaczy Popek. Pozwala to oszczędzić czas, a co za tym idzie pieniądze, które dziś trzeba poświęcić, by w pełni oznakować asortyment.

e-logistyka.pl

źródło zdjęcia: Checkpoint Systems

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili