Nowe centrum logistyczne Zalando pod Szczecinem rozpoczęło działalność

0 151
  • Zalando otworzyło pod Szczecinem swoje pierwsze centrum logistyczne – jedno z największych w Polsce.
  • Obiekt obsługiwać będzie dostawy Zalando do klientów z wszystkich 17 europejskich rynków, na przykład z Polski, Niemiec i krajów nordyckich.
  • Centrum jest jednym z trzech tego typu obiektów Zalando w Polsce

  Zalando – wiodąca europejska platforma modowo-lifestyle’owa, oficjalnie oddało do użytku centrum logistyczne pod Szczecinem. Inwestycja jest kolejnym krokiem w poszerzaniu sieci logistycznej Zalando, mającym na celu zapewnienie wysokiej jakości obsługi rosnącej grupie klientów, która liczy obecnie ponad 25 milionów konsumentów na 17 rynkach.  

Centrum w Gardnie ma 130 tys. m. kw. powierzchni i zaliczane jest do największych obiektów logistycznych w Polsce. Wyposażone jest w najnowocześniejsze rozwiązania intralogistyczne, w tym dwie pięciopoziomowe wieże wysokiego składowania, które mogą pomieścić do kilkunastu milionów sztuk towaru. Wysoki poziom automatyzacji zapewniają cztery sortowniki marki Optimus Sorters, które sortują produkty pod konkretne zamówienie. Centrum zarządzane jest przez zewnętrznego podwykonawcę – firmę FIEGE, która na potrzeby obsługi centrum zatrudnia już około 1.000 pracowników. Obiekt obsługiwać będzie zamówienia głównie z Polski, Niemiec, Austrii, Austrii, Szwajcarii, Holandii i krajów nordyckich.

Prace budowlane w centrum rozpoczęły się w sierpniu 2016 roku, a pierwsza przesyłka została wysłana z końcem ubiegłego roku. Obiekt zaopatrywał też sieć logistyczną Zalando podczas tegorocznego, rekordowego Black Friday.

Sieć logistyczna Zalando rozwija się zgodnie z ogólnie przyjętą strategią firmy. Nowo otwarty obiekt pod Szczecinem dołącza do bazy jedenastu centrów logistycznych na pięciu rynkach. Zalando przygotowuje się do otwarcia kolejnych dwóch centrów w Polsce: pod Łodzią i w Olsztynku, obsługującego dostawy klubu zakupowego Zalando Lounge. Uruchomienie obu obiektów planowane jest na 2019 rok.

O Zalando

Zalando (https://corporate.zalando.com) jest wiodącą w Europie platformą modową i lifestyle’ową dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Firma z siedzibą w Berlinie oferuje swoim klientom szeroki wybór takich artykułów lifestyle’owych jak buty, odzież, akcesoria i produkty kosmetyczne z darmową dostawą i zwrotem. W asortymencie znajduje się blisko 2000 marek zarówno znanych na całym świecie, produkty lokalnych projektantów, a także marki własne. Zalando dostosowuje swoją ofertę indywidualnie do specyfiki każdego z 17 obsługiwanych krajów europejskich: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Polski i Wielkiej Brytanii. Sieć logistyczna obejmująca pięć centralnie położonych centrów logistycznych i mniejsze magazyny w Północnych Włoszech, Francji i Szwecji, pozwala na efektywną obsługę naszych klientów w całej Europie. Jesteśmy przekonani, że dzięki umiejętnemu połączeniu trzech komponentów, jakimi są moda, technologia i logistyka, jesteśmy w stanie zaoferować zarówno klientom, jak i partnerom, produkt najwyższej jakości.

O FIEGE  

Grupa FIEGE (https://www.fiege.com) jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Europie. Dysponuje powierzchnią magazynową o łącznej wielkości 3 mln m² i zatrudnia prawie 13 tys. pracowników na całym świecie. Posiada 200 placówek w 15 krajach. Na polskim rynku Grupa FIEGE obecna jest od 1997 roku i zatrudnia ponad 2000 osób. Obsługuje prawie 400 tys. m² powierzchni magazynowej i świadczy usługi dla różnych branż – m.in. E-Commerce, modowej, przemysłowej, motoryzacyjnej, oponiarskiej, farmaceutycznej, sprzedaży detalicznej, chemii gospodarczej oraz FMCG.

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej