Nowa era planowania tras

W 15 krajach wystartowała wersja bazowa mapy cyfrowej – Map guide base. Map Guide oferuje całkowicie nowy międzynarodowy format produktu. Map guide base łączy zalety internetowych i komputerowych aplikacji do planowania tras poprzez zastosowanie profesjonalnych funkcji map guide, udostępnionych w portalu internetowym. Mają one charakter modułowy, czyli odpowiedni do potrzeb, co obniża cenę. Ten nowy produkt został stworzony z myślą o użytkownikach pracujących w działach transportu i dystrybucji firm z flotą obejmującą do 10 pojazdów.

Aktualność, szybkość i bezpieczeństwo stanowią istotną zaletę hybrydowej architektury oprogramowania bazy map guide. Ogromna ilość danych z obszernych map, program wyznaczania tras oraz kodowanie geograficzne znajdują się na zewnętrznym serwerze w centrum komputerowym MAP GUIDE. Na komputerze lokalnym użytkownika bazy map guide instalowane są jedynie aplikacje. Składają się one z modułów z różnymi funkcjami, które mogą być sukcesywnie rozszerzane. Na początek w bazie map guide można skorzystać na przykład z wyznaczania tras na terenie całej Europy, a także z managera pojazdów i adresów, wyznaczania tras alternatywnych, wyliczania kosztów oraz połączenia z systemem nawigacji. W styczniu 2007 roku pojawił się także Outlook-Import, a w marcu 2007 roku będzie dostępna kalkulacja opłat drogowych w całej Europie. Na drugą połowę 2007 roku zaplanowane jest wprowadzenie dodatkowych funkcji, takich jak dane dla kierowców ciężarówek oraz lokalizacja za pomocą telefonu komórkowego. W styczniu wystartowała wersja mapy w językach: angielskim, francuskim i holenderskim, a jeszcze w pierwszym kwartale będzie dostępna wersja czeska i włoska.

 

Modułowa konstrukcja umożliwia użytkownikowi zbudowanie indywidualnego, profesjonalnego programu wyznaczania tras, który jest zgodny z jego wymaganiami i zapotrzebowaniem oraz się opłaca, gdyż opłacie podlegają tylko rzeczywiście potrzebne funkcje.

 

Po jednorazowej rejestracji w portalu http://base.mapandguide.com można pobrać oprogramowanie oraz zainstalować je na lokalnym komputerze. Materiały map pobierane są na żądanie. Technologia wyświetlania map wprowadza prawdziwą innowację. Jako system „uczący się” map guide rozpoznaje wcześniej użyte mapy. Przy pomocy nowych, tak zwanych szybkich map, pobierane są jedynie wycinki map, które nie były wcześniej wyświetlane na komputerze użytkownika. Dlatego też nie dochodzi do niepotrzebnych pobrań, a tym samym prędkość wyświetlania map jest znacznie większa. Dzięki szybkim mapom baza map guide jest wyraźnie szybsza od większości internetowych programów wyznaczania tras oraz od programów stacjonarnych. Ponadto lokalnie pobierane mapy są zawsze najbardziej aktualne. Gdy zapisana mapa zostaje wywołana, baza map guide porównuje bieżący widok i sprawdza, czy nie ma dla niego aktualniejszych materiałów. Jeżeli aktualizacje są dostępne, zostaną one pobrane do komputera użytkownika automatycznie. Interakcja między klientem i serwerem jest bezpieczna. Wszystkie dane osobiste znajdują się na lokalnym komputerze, dlatego żadne poufne informacje nie są przesyłane przez sieć.

 

Baza map & guide do wyznaczania tras oferuje szczegółowe, cyfrowe mapy miast całej Europy, w wielu miejscach z dokładnością nawet do numeru domu. Od lutego 2007 roku dostępne będą także mapy dla Stanów Zjednoczonych. W celu optymalizacji wyznaczania tras oprogramowanie dysponuje zróżnicowanymi ustawieniami, przy użyciu których można na przykład określić czas wyjazdu i przyjazdu oraz sporządzić profil pojazdów ciężarowych i osobowych. Planowanie trasy jest uzupełnione o ponad 10 000 dodatkowych informacji, takich jak stacje benzynowe, tereny targowe, połączenia promowe oraz hotele.

 

Baza map & guide wprowadza w nową erę planowania tras podróży. Profesjonalne funkcje znanych produktów map &guide są ogólnodostępne bezpośrednio tam, gdzie dostępne jest połączenie internetowe. Przy tym wyznaczanie tras zyskuje na szybkości, elastyczności, mobilności oraz ekonomiczności. Jednocześnie spełnia ono wysokie wymagania, którym tradycyjne aplikacje internetowe do wyznaczania tras nie mogą sprostać.

 

Baza map guide dostępna jest na całym świecie w 11 portalach. Na początek opracowane zostały następujące wersje językowe do nawigacji w serwisie: niemiecka, angielska, francuska oraz holenderska. Wersje w języku czeski i włoskim będą wprowadzone w pierwszym kwartale 2007 roku.

 

Korzystanie z podstawowej wersji bazy map guide z funkcją prostego wyznaczania tras jest bezpłatne. Miesięczny pakiet Premium dostępny jest w cenie 14,90 euro.

 

Zródło: informacja prasowa firmy Map guide

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili