11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Na światłach mijania przez cały rok

28 marca 2007 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 7 marca 2007 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym, nakładającą obowiązek jazdy na światłach mijania przez cały rok. Ustawa wejdzie w życie 14 dnia od daty publikacji w Dzienniku Ustaw.

Ustawa ta wprowadza następujące zmiany w ustawie – Prawo o ruchu drogowym:
1. Nakłada na kierujących pojazdami obowiązek używania świateł mijania przez całą dobę. W okresie od świtu do zmierzchu, w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, kierujący pojazdem, zamiast świateł mijania, będzie mógł używać świateł do jazdy dziennej.
2. Reguluje zasady poruszania się w tunelach o długości ponad 500 m znajdujących się poza obszarem zabudowanym, a w szczególności nakłada na kierującego obowiązek utrzymania minimalnego odstępu pomiędzy pojazdami. (np.: dla samochodów osobowych w trakcie jazdy – jest to 50 m, w trakcie zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego – 5 m).

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili