10.7 C
Warszawa
niedziela, 25 lutego, 2024

Mobile Industrial Robots nawiązuje współ­prace ze spółką Faurecia, aby globalnie zoptymalizować jej logistykę

Mobile Industrial Robots, pionier branży autonomicznych robotów mobilnych, poinformował o nawiązaniu globalnej, strategicznej współpracy z jedną z czołowych światowych firm z branży techniki motoryzacyjnej. Faurecia wdroży autonomiczne roboty mobilne w zakładach produkcyjnych na całym świecie, a tym samym podniesie poziom automatyzacji.

Faurecia przez wiele lat analizowała i testowała różne rozwiązania automatyzacji transportu wewnętrznego w celu optymalizacji produktywności oraz procesów wewnętrznych, a tym samym uzyskania przewagi konkurencyjnej. Spółka nawiązała współpracę z Mobile Industrial Robots, aby zmienić logistykę wewnętrzną w swoich zakładach na całym świecie i podnieść efektywność dzięki elastycznym, autonomicznym robotom mobilnym.

Nawiązaliśmy strategiczne porozumienie z MiR, ponieważ firma ta ma szeroką wiedzę oraz możliwości, aby udzielić nam wsparcia w optymalizacji i usprawnieniu naszej logistyki. MiR dysponuje sprawdzoną już technologią – wiele spośród największych międzynarodowych spółek na świecie korzysta z robotów tej firmy” – podkreślił Eric Moreau, VP Supply Chain & Digital Enterprise, Faurecia Clean Mobility Business Group.

Poziom naszej automatyzacji jest ogólnie wysoki, problemem pozostawał dotąd jedynie transport materiałów. W automatyzacji logistyki dostrzegamy olbrzymi potencjał. Nieustannie korygujemy strukturę naszego zakładu, aby sprostać zapotrzebowaniu na znaczną liczbę mniejszych partii produktów. Wymaga to wsparcia ze strony wewnętrznej logistyki, do czego niezbędny jest wysoki poziom elastyczności oferowany przez MiR. Autonomiczne roboty mobilne nie potrzebują żadnych instrukcji, poruszają się w oparciu o własną, wewnętrzną mapę, którą można bez trudu zaktualizować” – dodał Moreau.

MiR oferuje gamę współpracujących, autonomicznych robotów mobilnych, zaprojektowanych do pracy obok człowieka. Roboty przejmują najcięższe procesy i umożliwiają przesunięcie pracowników do innych, bardziej wartościowych zadań. Roboty mobilne są niezwykle przyjazne dla użytkownika i mogą być obsługiwane bez wiedzy programistycznej. Pracownicy mogą w łatwy sposób wchodzić w interakcje z maszynami poprzez interfejs, dostępny z poziomu smartfonu, tabletu lub komputera, zlecając robotowi zadanie za naciśnięciem jednego przycisku. Prostota działania zapewnia łatwość wdrożenia oraz ogólny niski koszt posiadania.

Roboty MiR mogą być personalizowane za pomocą różnych modułów nastawnych, zależnie od potrzeb klienta. Wszechstronność robotów to jeszcze jeden powód, dla którego Faurecia zdecydowała się na współpracę z MiR:

Roboty mobilne MiR są w stanie nie tylko transportować towary, lecz także łączyć inne etapy procesów, takie jak za- i wyładunek, zwiększając ogólną wydajność całej linii produkcyjnej. Mobilne coboty są bardzo elastyczne. Zidentyfikowaliśmy już kilka różnych zastosowań, w ramach których roboty mobilne MiR mogą przejąć monotonne zadanie transportu towarów zarówno w obrębie linii produkcyjnych, jak i pomiędzy produkcją a magazynem, zwiększając w ten sposób wydajność” – powiedział Moreau.

Rośnie popularność robotów logistycznych

Współpraca umożliwi spółce Faurecia optymalizację kilku procesów. Najnowsze dane Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) pokazują, że nie tylko Faurecia dostrzega potencjał w automatyzacji wewnętrznego transportu. W 2017 roku roboty logistyczne stanowiły 63 proc. łącznej sprzedaży robotów usługowych przeznaczonych do specjalistycznych zastosowań. Według szacunków IFR w latach 2018–2021 sprzedaż robotów logistycznych wzrośnie do ok. 600 tys. jednostek.

Cieszymy się z nawiązania tej współpracy oraz z tego, że wdrożenie naszych elastycznych i bezpiecznych, współpracujących robotów mobilnych może przyczynić się do podniesienia produktywności w Faurecii” – powiedział Thomas Visti, prezes MiR. „W branży motoryzacyjnej dostrzegamy znaczny potencjał, ponieważ o wiele szybciej niż inne gałęzie przemysłu przyswaja ona nowinki w dziedzinie technologii autonomicznych”.

Układ współczesnych obiektów przemysłowych jest elastyczny i dynamicznie się zmienia. W ciągach komunikacyjnych mogą pojawić się ludzie, sprzęt, palety i inne przeszkody. Nasze roboty mobilne doskonale dostosowują się do tak zmiennych środowisk. Dzięki autonomicznej nawigacji robotów współpracujących zautomatyzowany transport zyskuje elastyczność i łatwość przystosowania bez dodatkowych kosztów czy zakłóceń w procesach” – dodał Visti.

Mobile Industrial Robots posiada sieć dystrybucji i biura lokalne na całym świecie, dzięki czemu jest w stanie udzielić spółce Faurecia globalnego wsparcia.

O spółce Faurecia

Założona w 1997 roku Faurecia uzyskała status głównego gracza w światowej branży motoryzacyjnej. Spółka posiada 290 zakładów (w tym 30 ośrodków badawczo-przemysłowych) i zatrudnia 109 000 pracowników w 35 krajach. Faurecia jest obecnie światowym liderem w trzech obszarach działalności: konstrukcji siedzeń samochodowych, systemów wewnętrznych i ekologicznego transportu. Faurecia zogniskowała swoją strategię technologiczną na dostarczaniu inteligentnych rozwiązań i zrównoważonym transporcie. W 2017 roku Grupa odnotowała łączną sprzedaż o wartości 17 mld euro. Faurecia notowana jest na paryskiej giełdzie papierów wartościowych Euronext i uwzględniana w indeksie CAC Next 20. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.faurecia.com.

O Mobile Industrial Robots

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W latach 2015–2016 wzrost sprzedaży wyniósł 500 procent, a w latach 2016–2017 i 2017-2018 300 procent. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. W kwietniu 2018 firma MiR została wykupiona przez amerykańskie przedsiębiorstwo Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanego wyposażenia testowego. Trzy lata temu Teradyne kupiło także duńską firmę Universal Robots. Z uwagi na rozwój w ostatnich latach Mobile Industrial Robots otrzymał tytuł EY Przedsiębiorcy Roku w Danii w 2018. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili