Mediacje w sprawie gazu

Ministerstwo Skarbu Państwa nie zamierza przejść do porządku dziennego nad  problemem zadłużenia m.in. Zakładów Chemicznych Police wobec PGNiG. Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu państwa, zapowiada na przyszły tydzień spotkanie zarządu dostawcy gazu ze spółkami chemicznymi.
– Spotkałem się z prezesem PGNiG, będziemy szukać sposobu rozwiązania problemu. Chcemy zaproponować w przyszłym tygodniu spotkanie wszystkich spółek chemicznych i PGNiG – mówi Adam Leszkiewicz.

W środę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie zgodziło się na kolejne przełożenie terminu spłaty zobowiązań Zakładów Chemicznych Police za dostarczony wcześniej gaz i zdecydowało się odstąpić od umowy dostarczania spółce z Polic gazu ziemnego. Odstąpienie od umowy wejdzie w życie po 30 dniach od daty otrzymania przez Police decyzji PGNiG.

Police poinformowały, że zobowiązania wobec dostawcy wynoszą 126 mln zł i powstały w pierwszym półroczu 2009 r.
Termin spłaty zobowiązań Polic wobec PGNiG upłynął 15 listopada. Police nie mogły tego terminu dotrzymać, gdyż starają się o przyznanie kredytu bankowego na ten cel.   

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili