Marzena Wal nowym dyrektorem ds. rozwoju biznesu HUB logistics

0 263

Z początkiem grudnia do zespołu Hub Logistics – polskiej spółki fińskiego lidera usług logistyki kontraktowej – dołączyła Marzena Wal, obejmując funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu.

Marzena jest związana z branżą TSL od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała pełniąc funkcje menadżerskie w działach sprzedaży i operacji, zarówno po stronie odbiorców jak i dostawców usług logistycznych. Do jej głównych zadań należało tworzenie struktury sprzedaży, budowanie
i utrzymywanie relacji z klientami oraz zarządzanie procesami logistycznymi i transportowymi. Jako Ambient Supply Chain Manager Makro Marzena odpowiadała m.in. za organizację dostaw oraz wdrażanie innowacyjnych procesów logistycznych gwarantujących jakość i terminowość dostaw przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Z kolei jako dyrektor logistyki dużej firmy handlowej, zarządzała siecią dystrybucji towarów do sklepów detalicznych i sieci handlowych. Ostatnie trzy lata Marzena spędziło zawodowo w ID Logistics, gdzie jako dyrektor handlowy odpowiadała za rozwój biznesu, tworząc i realizując strategię sprzedaży i marketingu firmy.

Przed dołączeniem do HUB logistics, Marzena miała okazję spotkać się z zespołem oraz przyjrzeć się, jak działa organizacja i jakie ma zaplecze kompetencyjne oraz technologiczne. Oto, jakie są jej pierwsze wnioski i wrażenia:

„Chciałabym, aby firmy rozważające outsourcing dla logistyki w pierwszej kolejności myślały o partnerstwie z Hub Logistics. Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa logistycznego na rynku polskim Logisys oraz projektowania systemów IT (m.in. Agilero WMS) stanowią doskonałą podstawę do wdrażania dopasowanych rozwiązań dla firm, których głównym celem jest skupienie się na swojej działalności podstawowej i jej rozwoju. Ponadto, Hub Logistics na rynku fińskim jest absolutnym liderem w zakresie realizacji w pełni zautomatyzowanych magazynów. W Polsce firmy coraz śmielej myślą o takich rozwiązaniach, głównie ze względu na rosnące wyzwania związane z zapewnieniem potrzebnej liczby pracowników magazynowych, ale także ze względu na konieczność zwiększania wydajności i efektywności na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.”

Dalej – Marzena kontynuuje temat bieżących zmian na rynku logistycznym i możliwości wynikających z szybkiego tempa rozwoju nowoczesnych technologii:

„Moim zdaniem nadszedł czas bardzo szybkich zmian w zakresie dotychczasowego postrzegania logistyki, które dyktowane są dynamicznym rozwojem technologii, wąską specjalizacją branżową
i koniecznością wręcz nowatorskiego podejścia do kapitału. Osobiście jestem zafascynowana tempem tych zmian, a Hub Logistics jest firmą świetnie przygotowaną do partnerskiego ich wdrażania, bazującego nie tylko na zaufaniu, ale również na mierzalnych parametrach. Myślę, że moje doświadczenie zdobyte po stronie odbiorcy usług logistycznych będzie minimalizowało obawy wielu decydentów przed przekazaniem odpowiedzialności za procesy logistyczne profesjonalnemu partnerowi.”

 

Może ci się spodobać również
zostaw komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuj Dowiedz się więcej