Marzec miesiącem logistyków

Fiege od wielu lat zaangażowana jest we współpracę ze szkołami, uczelniami oraz ośrodkami edukacyjnymi. Aktywne wspieranie młodych talentów, pomoc w planowaniu ścieżki zawodowej umożliwia podniesienie poziomu kształcenia, a co za tym idzie – pozyskanie wartościowych i kompetentnych pracowników dla firmy.


Współpraca FIEGE obejmuje wspieranie szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni. W ramach tej współpracy organizowane są lekcje pokazowe, spotkania w lokalizacjach firmy oraz konferencje.


Tradycyjnie od czternastu lat, w marcu organizowana jest najstarsza i największa konferencja logistyczna w Polsce – „Forum Młodej Logistyki”. FIEGE od wielu lat jest partnerem tego wydarzenia, wspierając środowisko akademickie i dzieląc się wiedzą swoich doświadczonych pracowników. Wydarzeniem towarzyszącym Forum Młodej Logistyki podczas pierwszego dnia konferencji są Logistyczne Targi Pracy. Targi zorganizowane były w Głównej Auli w Gmachu Politechniki Warszawskiej i w tym roku przyciągnęły rekordową liczbę studentów. Nasi pracownicy zachęcali do pracy w naszej firmie, informując o oferowanych stażach i praktykach. Jednocześnie starali się wyłonić młodych i zdolnych logistyków, którzy mogliby rozpocząć swoją karierę zawodową w naszej firmie.


Również w marcu odbyła się kolejna edycja programu „Dzień przedsiębiorczości”, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP – Bronisław Komorowski. Nasza firma, jak co roku, włączyła się do programu wspierając inicjatywę, która ma na celu pomoc uczniom w zdobywaniu praktycznych umiejętności. W ramach  „Dnia Przedsiębiorczości” – 25 marca 2015 roku,  do naszego magazynu w Dąbrowie Górniczej zaprosiliśmy uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych "Sztygarka" im. St. Staszica w Dąbrowie Górniczej. W tym roku uczniowie wzięli udział w prezentacji, w czasie której Agata Kozielska, Kierownik ds. Spedycji Międzynarodowej opowiadała o specyfice pracy na tym stanowisku oraz o możliwościach rozwoju w naszej firmie. Dąbrowskie przedsiębiorstwa i szkoły ponadgimnazjalne aktywnie włączają się w Dzień Przedsiębiorczości już od 2008 roku. W tegorocznej w akcji, dzięki której młodzież może w praktyce poznać lokalny rynek pracy wzięło udział aż 772 uczniów, którzy odwiedzili oni ponad 180 firm.


 


Realizacja programów edukacyjnych jest częścią programu społecznej odpowiedzialności FIEGE i ma na celu promowanie wiedzy praktycznej i konieczności współpracy biznesu z edukacją.  Takie podejście pozwala przyciągnąć młodych, wartościowych pracowników z ogromnym potencjałem  i motywacją do pracy.