5.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Marek Mazur nowym szefem LOT

Rada nadzorcza wybrała na szefa LOT Marka Mazura, a nie faworyta Ministerstwa Skarbu Tomasza Dembskiego, więc wiceminister Dąbrowski oskarżył syndyka, że wspiera konkurencję.

W sobotę „Gazeta" ujawniłą, że wiceminister skarbu Ireneusz Dąbrowski wysłał w imieniu polskiego rządu list do sędziego nadzorującego syndyka upadłego Swissaira, udziałowca LOT. W liście tym zarzucił syndykowi, że "stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa polskiego". Dlaczego? Ruder Schimmelpenninck poparł nie tę osobą, na prezesa LOT, którą forsował resort. "Dlatego też rząd RP nie zawaha się przed podjęciem wszelkich środków, które ma do swej dyspozycji, aby położyć kres tej w najwyższym stopniu godnej ubolewania sytuacji" – napisał dalej Dąbrowski.

  • Ten list jest skandaliczny – mówi „Gazecie” szef sejmowej komisji skarbu Aleksander Grad (PO). – Jestem ciekaw, czy minister skarbu Wojciech Jasiński i premier wiedzieli o tym piśmie. To jest poważny zgrzyt w stosunkach międzynarodowych, który pokazuje, jaki może być w przyszłości kurs polskiego rządu w sprawach gospodarczych.

Rutger Schimmelpenninck nie chciał komentować sprawy. Podkreślił, że decyzję w sprawie szefa LOT podjął zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą.

Renata Grochal
Więcej: Gazeta Wyborcza, 04.03.2007

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili