8.5 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024

Magazyn dla firmy Whirlpool

Goodman wybuduje w Polsce nowy „szyty na miarę” magazyn o po- wierzchni 25 695  m² dla Whirlpool Corporation, jednego z wiodących producentów AGD w Europie i na świecie. 

Whirlpool – Polar S.A. posiada we Wrocławiu obiekty produkcyjne obsługujące zarówno polski jak i europejski rynek. W związku z  rozwojem firmy i potrzebą dodatkowej powierzchni magazynowej,  Goodman wybuduje nowy wysokiej jakości magazyn dla tego jednego z  wiodących producentów AGD. Magazyn powstanie na działce o powierzchni  53 907 m² na terenie przyległym do bieżącej infrastruktury firmy.

Magazyn zostanie „uszyty na miarę” według potrzeb Whirlpool i będzie pozwalał na obsługę transportu multimodalnego. Goodman wybuduje bocznicę kolejową z 6 metrowym zadaszeniem i trzema  bramami o wysokości 3 m dającymi bezpośredni dostęp z magazynu do rampy kolejowej. Obiekt będzie posiadał 17 doków załadunkowych i 3 duże bramy jak i rozszerzone zatoki załadowcze. Wysokość robocza będzie wynosić 10 m, a nośność posadzek 50kN/m². Zewnętrzne parkingi pomieszczą 37 samochodów osobowych i 27 ciężarówek.

– Z niecierpliwością oczekujemy nowego magazynu, który dostarczy nam powierzchni potrzebnej nam do rozwoju naszej działalności w tym strategicznym regionie. Nowy magazyn pozwoli nam na zwiększenie naszej efektywności  i lepszą obsługę naszych klientów zarówno w Polsce jak i w Europie – komentuje Fabio Legnani, Supply Chain Planning and Operations Manager, Whirpool Wrocław

Wrocław swoją strategiczną lokalizację zawdzięcza dobremu położeniu na Dolnym Śląsku jak i bliskości granic Niemiec i Czech. Ze względu na rozwijającą się infrastrukturę transportową i dużą liczbę międzynarodowych firm z sektorów elektroniki, chemii przemysłowej, spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego i samochodowego jest to idealna lokalizacja dla firm dystrybuujących  towary w Polsce jak i na rynkach międzynarodowych.  Działka na której wybudowany zostanie magazyn leży w strategicznej lokalizacji blisko planowanej drogi ekspresowej S5, 10 km od autostrady A4 i 8 km od lotniska,

– Ze względu na swoją strategiczną lokalizację i duży rynek zbytu, Wrocław coraz silniej konkuruje  z Czechami i południowo-wschodnimi Niemcami jako miejsce idealne do produkcji sprzętu AGD i elektroniki – mówi Rafał Bochenek, Managing Director Goodman w Polsce. – Whirlpool jest światowym liderem w produkcji sprzętu AGD i jesteśmy zadowoleni z możliwości wsparcia jego rozwoju na tym strategicznym rynku. Zaoferowane przez nas rozwiązanie pokazuje zalety naszego skierowanego do klienta zintegrowanego modelu biznesowego. Whirlpool może skoncentrować się dzięki temu na optymalizacji swojej działalności, jednocześnie korzystając z wysokiej jakości magazynu, zarządzanego dla niego przez nasz doświadczony zespół – dodaje Rafał Bochenek.

Teren został zakupiony od należącej do Whirlpool spółki Polar S.A. Po wybudowaniu magazyn stanie się częścią funduszu logistycznego Goodman – Goodman European Logistics Fund (GELF). Whirlpool będzie natomiast dzierżawić zarządzany przez Goodman magazyn. Inwestycja zostanie rozpoczęta z początkiem lutego 2008 roku, jej oddanie planowane jest na wrzesień 2008 roku.

W skali globalnej Goodman zarządza aktywami o wielkości 23,4 milardów EUR.  Oprócz budowanego magazynu we Wrocławiu, Goodman wybudował w Polsce 40 000 m² wysokiej jakości powierzchni magazynowej, z której 24 000 m² należy do GELF i jest zarządzane przez Goodman.   Obecnie Goodman buduje również centrum logistyczne o powierzchni 150 000 m² w okolicach Krakowa z elastycznymi obiektami przystosowanymi do magazynowania i dystrybucji, a nawet lekkiej produkcji.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili