21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Macrologic wdraża w OKMED

Fabryka MEBLE OKMED zwiększa produkcję i buduje sieć dystrybucyjną w Polsce. Rozwiązanie problemów kontroli efektywności procesów biznesowych powierzono systemowi Xpertis autorstwa Macrologic.

Nowe narzędzia informatyczne pomogą zwiększyć efektywność kosztową w obszarach produkcji i logistyki.

MEBLE OKMED producent mebli z Braniewa planuje rozwój sieci dystrybucyjnej na rynku krajowym. Złożone w 1991 roku przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji mebli trwałych i zestawów systemowych. Od wielu lat blisko sto procent produkcji jest kierowana  na eksport. Szczególnie dobre rezultaty produkty MEBLE OKMED osiągają na rynkach Europy południowej.

Powodzenie oferty wynika z dopasowania asortymentu wyrobów do odbiorcy ze średniej półki. Dobre rozpoznanie cenowe europejskiego rynku pozwala spółce notować coroczny wzrost sprzedaży na poziomie 10-15 proc. Ustabilizowana pozycja eksportera skłoniła właścicieli MEBLE OKMED do próby budowy sieci dystrybucyjnej w Polsce. Strategia wejścia produktów firmy na krajowy rynek powstaje w oparciu o współpracę z już istniejącymi sieciami dystrybucyjnymi.

– Dotychczas zaledwie 5 proc. produkcji naszych mebli systemowych trafiała na polski rynek. Tak mała penetracja wynikała z ograniczonych mocy produkcyjnych. Najnowsze inwestycje w powierzchnie magazynowe i linie produkcyjne pozwalają na rozpoznanie głębokości krajowego rynku odbiorców – mówi Andrzej Demko członek zarządu MEBLE OKMED.

MEBLE OKMED przygotował infrastrukturę produkcyjną i logistyczną oraz zwiększył zatrudnienie z 100 do 150 osób. Rozbudowane zostały przyfabryczne powierzchnie magazynowe. Po inwestycjach infrastrukturalnych kolej przyszła na inwestycję w zarządzanie informacją.  Rozpoczęty wspólnie z  Macrologic projekt informatyczny jest skoncentrowany na podniesieniu rentowności wszystkich procesów związanych z produkcją i logistyką.

– Działalność naszego przedsiębiorstwa osiągnęła pewną masę krytyczną. Dalszy rozwój bez zintegrowanego zarządzania informacją o aktualnej kondycją i rentowności produkcji są niemożliwe. Dotychczas nie byliśmy w stanie dokładnie analizować kosztów naszej produkcji z powodu rozproszenia informacji. Przyjmowaliśmy, zatem wartości uśrednione, co przy krótkoseryjnej produkcji uwzględniającej indywidualne potrzeby klientów mogło powodować pewne niedoszacowania. Przy pewnej skali działania eliminowanie nawet niewielkich strat na każdej operacji owocuje pokaźnymi zyskami – mówi Andrzej Demko

Dzięki nowemu systemowi zarząd MEBLE OKMED będzie miał dostęp do bieżących informacji o kosztach wytwarzania każdego produktu, co pozwoli na dokładną kontrolę procesu produkcyjnego w celu lepszego zarządzania czynnikiem ludzkim oraz lepszym wykorzystaniem surowców i materiałów. Pozwoli to na lepszą kalkulację cen każdej serii wytwarzanych towarów oraz prowadzenie racjonalnej polityki rabatowej, co z kolei zapewni firmie MEBLE OKMED zwiększenie sprzedaży swoich wyrobów.

źródło zdjęcia: Macrologic (zarząd)

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili