8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Macquaire Goodman: na horyzoncie kolejny dobry rok

Grupa kapitałowa Macquaire Goodman osiągnęła w drugim półroczu 2006 roku zysk netto w wysokości 302,7 mln dolarów.

Przychód operacyjny wyniósł 265,3 mln dolarów, co oznacza wzrost przychodu liczonego na jedną akcję (EPS) o 22%. Wartość aktywów, którymi zarządza Grupa wzrosła od czerwca 2006 o 17% osiągając wartość 33.3 mld dolarów, natomiast program rozwoju sięgnął 2,9 mld dolarów. Wartość inwestycji bazowych zwiększyła się o 0.6 mld dolarów, osiągając zysk rzędu 15,6%. Akcjonariusze zostali nagrodzeni zyskiem wielkości 29,7% za drugie półrocze 2006 roku.

Wyniki, które Macquaire Goodman wypracował ze zintegrowanej platformy, utworzonej w Europie, są bardzo satysfakcjonujące. W połączeniu z siłą bilansu handlowego Grupy,  zaowocowało to wieloma udanymi transakcjami, w tym:
• nadzorem nad zakupem wartych 1,5 mld dolarów nieruchomości komercyjnych na rzecz parku biznesowego Macquaire Goodman w Wielkiej Brytanii;
• nabyciem wartego 0,5 mld USD portfolio brytyjskich obiektów biurowych i logistycznych;
• uruchomieniem europejskiego funduszu o wartości 1 mld dolarów, w skład  którego wchodzą aktywa  programu rozwojowego Macquaire Goodman.

  • W tym roku planujemy szereg ważnych inicjatyw. Jednym z kluczowych przedsięwzięć będzie projektowany przez nas fundusz logistyczny w Wielkiej Brytanii. Obecnie bilansujemy środki i powinniśmy być gotowi do uruchomienia nowego funduszu w przeciągu tego roku – mówi Gregory Goodman, prezes Grupy Macquaire Goodman.

Kluczowym czynnikiem obrazującym zdolność Macquaire Goodman do powiększania przychodu z działalności grupy jest 17% wzrost (do 33,3 mld USD) wolumenu aktywów, którymi zarządza Grupa. Wzrost ten podparty jest przez potencjał rozwojowy oraz umiejętność strategicznego wykorzystania własnego bilansu handlowego przez Macquaire Goodman.

Wolumen środków na aktywny rozwój osiągnął pod koniec 2006 roku wartość        2,9 mld dolarów, z czego 64% przekazywane jest do zarządzanych przez Macquaire Goodman funduszy. Grupa wybudowała obiekty o łącznej wartości 0.8 mld dolarów, przy czym program został uzupełniony o kolejne zamówienia o tej samej wartości.

  • Duży i stabilny popyt oraz nasz potencjał sprawia, że jesteśmy na najlepszej pozycji, aby osiągnąć znaczny zyski  z naszego programu rozwojowego – dodaje Goodman.

Grupa dobrze radziła sobie na rozbudowanym rynku australijskim osiągając 3,2% wzrost przychodów z nowych umów dzierżawy swoich obiektów logistycznych.

Inwestycje bazowe w fundusze zarządzane przez Macquaire Goodman wzrosły o 0,6 mld dolarów osiągając wartość 1,3 mld USD. Najważniejsze inwestycje Grypy przyniosły średni zysk całkowity wysokości 15,6% oraz zysk z przychodu rzędu 6,6% w ciągu ostatniego półrocza 2006 roku.

Wskaźnik dźwigni finansowej pod koniec roku 2006 wyniósł 36,7%, co mieści się w wyznaczonym zakresie, między 35% a 40%. Grupa planuje, że zyski z inwestycji w nieruchomości, usług zarządzania oraz operacji rozwojowych będą zgodne z założeniami na cały rok, przy czym przynajmniej 80% przewidywanej sumy powinno pochodzić z okresowych strumieni dochodów.

Gregory Goodman podsumowuje: – Zastosowanie naszego zintegrowanego Modelu Obsługi Klienta oraz efektywne zarządzanie kapitałem pozwala maksymalizować zyski i minimalizować ryzyko. Kombinacja rosnących rynków i naszej solidnej platformy biznesowej każe przypuszczać, że nasze operacyjne i finansowe cele zostaną osiągnięte, lub nawet przekroczone.

  • Organiczny wzrost naszych operacji w Azji postępuje dzięki większemu zaangażowaniu w Chinach i, ostatnio, w Japonii. Dzięki potencjalnym nabyciom oraz naszemu programowi rozwojowemu europejska platforma Grupy jest na dobrej drodze do dalszego rozwoju. W Azji i Australii wykorzystamy naszą silną pozycję rynkową, aby zoptymalizować nasze marże i zyski – dodaje prezes Goodman.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili