Lotos zwiększy produkcję

O takim kierunku rozwoju – według Budzanowskiego – zadecyduje m.in. to, że w zarządzie tej spółki znalazła się osoba, która wcześniej zajmowała się dystrybucją w Orlenie. Wnosi ona doświadczenie i nowe spojrzenie na ten sektor działania grupy, który dotychczas był jej słabą stroną.
– Drugim segmentem, który w Grupie Lotos powinien być znacząco wzmocniony, jest wydobycie węglowodorów – powiedział w wywiadzie dla gazety "Parkiet" Mikołaj Budzanowski.

Uściślił, że chodzi tu zarówno o nowe kierunki geograficzne, jaki i o pogłębianie naturalnych synergii z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem.
– W tej dziedzinie Grupa Lotos musi konsekwentnie realizować projekty rozpoczęte na Morzu Północnym i Bałtyckim. Musimy wiedzieć, ile ropy w 2012 czy 2015 roku zostanie wydobyte, ile to będzie kosztowało i jaki może mieć wpływ na jej wyniki finansowe – dodał podsekretarz stanu w MSP.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili