17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

LOT planuje otworzyć centrum szkoleniowe

Polskie Linie Lotnicze LOT wspólnie z Boeingiem otworzą w Warszawie centrum szkoleniowe dla pilotów i personelu pokładowego. Centrum umożliwi zajęcia na przynajmniej czterech profesjonalnych symulatorach lotu.

Personelowi pokładowemu zostanie udostępniony specjalny symulator kabinowym. Będzie to największy i najnowocześniejszy tego typu ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej.

Delegacja LOT-u spotkała się podczas Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Le Bourget pod Paryżem z przedstawicielami firmy Alteon Training, spółką z grupy Boeing, która zajmuje się szkoleniami lotniczymi. W wyniku spotkania obie strony zadeklarowały gotowość otwarcia w Warszawie wspólnego centrum szkoleniowego.

  • Budowa centrum szkoleniowego przyniesie wymierne korzyści w postaci ograniczenia kosztów szkolenia pilotów i personelu pokładowego LOT-u – powiedział Piotr Siennicki, prezes Zarządu PLL LOT.

Dodał, że centrum szkoleniowe pozwoli LOT-owi elastyczniej reagować na coraz większe zapotrzebowanie na personel latający.

Podczas targów pod Paryżem Zarząd LOT-u spotkał się z przedstawicielami największych producentów samolotów na świecie.

W czasie rozmów z przedstawicielami brazylijskiego Embraera strony zadeklarowały zainteresowanie budową w Warszawie Centrum Techniczno-Logistycznego tej firmy na Europę Centralną i Wschodnią, obejmujące m.in. magazyn części zamiennych.

Embraer zapewnił, że LOT może liczyć na dodatkowe samoloty, jeżeli wyrazi taką potrzebę, mimo iż linie produkcyjne firmy są zapełnione do 2012 roku. LOT jest największym użytkownikiem maszyn brazylijskiej firmy w Europie.

Z kolei europejski Airbus zaoferował gotowość do złożenia LOT-owi oferty na sprzedaż samolotów wąskokadłubowych z rodziny A320, jako alternatywy dla użytkowanych przez LOT obecnie B737.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili