LOT kontra Porty Lotnicze

Z dokumentów, do których dotarł „PB”, wynika, że największy polski przewoźnik stawia zarządcy Okęcia poważne zarzuty, m.in. utrudniania ich restrukturyzacji i rozwoju.

– Relacje między LOT a PPL można ocenić jako złe lub bardzo złe. Brak współpracy  przybrał już irracjonalny rozmiar – ocenia Jacek Krawczyk, przewodniczący rady nadzorczej PLL LOT.

Innego zdania jest PPL.

– Nie ma sporu. Pojawiają się niewielkie różnice zdań. PPL nie prowadził i nie zamierza prowadzić działań „na niekorzyść” LOT – ripostuje Michał Marzec, naczelny dyrektor PPL.

Podłożem konfliktu są pieniądze. Z wyliczeń przewoźnika wynika, że PPL jest mu winien ponad 64 mln EUR za opóźnienia operacji samolotowych. LOT zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu.

– Nie mamy wiedzy o jakichkolwiek znaczących należnościach przysługujących LOT z naszej strony – twierdzi Michał Marzec.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili