11.5 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Loo Hooi Keat podsumowuje rok 2006 i zdradza plany na kolejny

– To był pierwszy pełny rok finansowy dla Pelikan International Corp Bhd – mówi CEO firmy, Loo Hooi Keat.

Pelikan Group przewiduje dalsze pasmo przejęć, w które rok 2006 był bardzo owocny. – Rozpoczął się od przejęcia 51 proc. udziałów w Pelikan Mexico. Później przyszła kolej na oddziały w Tajlandii, na Tajwanie i w Polsce – mówi Keat.

Zdaniem firmy, powołanie bezpośrednich oddziałów spowoduje możliwość lepszego wykorzystania narzędzi marketingowych oraz pozwoli zindywidualizować obsługę klienta.

W rozpoczynającym się rok Grupa Pelikan planuje dalszą ekspansję, koncentrując się na Azii i Ameryca Łacińskiej. W grę wchodzą Chiny, Indonezja, Indie, Bliski Wschód, Argentyna, Kolumbia, Peru, Brazylia. Sposobem na realizację celów ma być tworzenie oddziałów, joint ventures, przejęcia oraz powołanie agentów.

Obecnie ok. 95 proc. inwestycji to działalność poza krajem bazowym, a ich celem jest głównie wzmocnienie sieci sprzedaży i dystrybucji.

  • Największe zyski Grupy pochodzą z Niemiec, gdzie sytuacja ekonomiczna nie jest najlepsza, ale dosyć stabilna i rosnąca. Globalizacja wymusza również wchodzenie na nowe rynki, szczególnie Bliskiego Wschodu, Ameryki Łacińskiej i Chin – mówi Keat.

Źródło: The Star, 28.12.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili