6.4 C
Warszawa
sobota, 17 lutego, 2024

Logwin rośnie w Hillwood Wrocław Wschód I

Międzynarodowa firma logistyczna Logwin powiększy powierzchnię wynajmowaną w centrum logistycznym Hillwood Wrocław Wschód I do ponad 40 tys. mkw. dzięki podpisaniu umowy najmu na kolejne 9,7 tys. mkw. Hillwood planuje także dalszy rozwój na rynku wrocławskim. Budowa drugiego centrum logistycznego w tej lokalizacji – Hillwood Wrocław Wschód II – jest już na zaawansowanym etapie.

Centrum logistyczne Hillwood Wrocław Wschód I jest położone przy autostradzie A4, w gminie Żórawina, zaledwie 15 km na południe od centrum Wrocławia. Centrum składa się z trzech budynków o całkowitej powierzchni ok. 106,5 tys. mkw. Położenie w sąsiedztwie jednej z najważniejszych aglomeracji w kraju, idealny dostęp do sieci dróg szybkiego ruchu (A4, A8/S8, S5) oraz bliskość ważnych rynków eksportowych sprawia, że jest to doskonała lokalizacja do prowadzenia działalności logistycznej i dystrybucyjnej.

Logwin to międzynarodowa firma logistyczna świadcząca m.in. usługi spedycji morskiej, lotniczej, drogowej i kolejowej jak również rozwiązania z zakresu logistyki kontraktowej. Wynajmuje ona powierzchnie w centrum logistycznym Wrocław Wschód I od stycznia 2018.

 – Naszą ofertę opieramy na nowoczesnych wysoce zautomatyzowanych rozwiązaniach, które gwarantują wysoką wydajność, niezawodność i jakość obsługi. Wiąże się to z dodatkowymi wymogami, które muszą zostać uwzględnione już na etapie projektowania budynku. Planując zwiększenie skali operacyjnej w okolicach Wrocławia, zdecydowaliśmy się na współpracę z Hillwood, który mimo naszych wyśrubowanych wymagań gwarantował wysoką elastyczność i szybką realizację inwestycji. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy zarówno w fazie projektowej jak również w fazie użytkowania. Liczymy na dalszy dynamiczny rozwój naszej firmy we współpracy z Hillwood, zarówno w regionie wrocławskim jak również w innych lokalizacjach – powiedział Łukasz Kiełczewski, Head of Logistics w Logwin Poland.

 

– Czujemy dużą satysfakcję, że renomowana i globalnie działająca firma taka jak Logwin cały czas obdarza nas zaufaniem i poszerza skalę działalności we Wrocławiu. Pokazuje to, że Hillwood jest zaufanym partnerem nieruchomościowym na długie lata współpracy, który oferuje swoim klientom najlepsze lokalizacje i najwyższą jakość usług – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska Sp. z o. o. Jesteśmy bardzo zadowoleni z funkcjonowania centrum logistycznego Wrocław Wschód I i wierzymy w dalszy rozwój tego rynku. Dlatego też chcemy zwiększać naszą obecność we Wrocławiu i postanowiliśmy zrealizować kolejną inwestycję w tej lokalizacji – Wrocław Wschód II. Budowa budynku o powierzchni 52,4 tys. mkw. jest już na zaawansowanym etapie, a w planach mamy poszerzenie inwestycji o kolejne trzy budynki o łącznej powierzchni niemal 47,3 tys. mkw.

Nowe centrum logistyczne będzie realizowane w trybie spekulacyjnym. Zakończenie budowy pierwszego budynku planowane jest na IV kwartał 2019 roku. Wykonawcą usług budowlanych jest firma Kome Polska.

 

Informacje o Hillwood

Hillwood jest jedną z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych z 30-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej.

Działalność w Polsce

W Polsce działalność firmy koncentruje się na zakupie, finansowaniu i budowie wysokiej jakości magazynów oraz obiektów przemysłowych z przeznaczeniem pod długoterminowy wynajem. Od momentu wejścia na polski rynek w 2014 r. Hillwood stworzył bogaty portfel obiektów magazynowych obejmujący łącznie ponad 1 mln m2, w tym projekty BTS (ang. built-to-suit, „szyte na miarę”).

Inwestycje firmy realizowane są samodzielnie bądź we współpracy z renomowanymi partnerami. Do ich realizacji firma podchodzi kompleksowo, angażując się w proces wyboru i zakupu gruntów, prace projektowe i nadzór nad budową. Hillwood kreuje wartość dla akcjonariuszy, klientów, pracowników i lokalnych społeczności również poprzez akwizycje i bieżące zarządzanie atrakcyjnie położonymi nieruchomościami.

Doświadczenie i wartości

W swoich działaniach zespół Hillwood łączy bogate doświadczenie w sektorze nieruchomości z uczciwością i duchem przedsiębiorczości – wartościami zaszczepionymi przez założycieli firmy, rodzinę Perot. W połączeniu z długoterminową wizją rozwoju, pozwala to na dostarczanie nieruchomości, które idealnie wpisują się w ewoluujące potrzeby rynku. Silne zaplecze kapitałowe oraz sprawne procesy decyzyjne umożliwiają z kolei korzystanie z nadarzających się okazji inwestycyjnych.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili