11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Logistics Service planuje emisję akcji

Porządek obrad przewiduje m.in. podwyższenie kapitału zakładowego. Nowa emisja zostanie objęta przez dotychczasowych akcjonariuszy, przy czym nieznacznie wzrośnie udział prezesa Jarosława Lewandowskiego (z 90 do 92 proc. w podwyższonym kapitale). Ale to dopiero początek zmian.

— Przygotowujemy się do pierwszej publicznej oferty akcji i debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych, który planowany jest za 2-3 lata, po powrocie koniunktury na rynki kapitałowe — mówi Jarosław Lewandowski, szef Logistics Service (LS).

Czas ten potrzebny jest także na budowanie wartości spółki. Do tego LS zamierza przeprowadzić również niepubliczną emisję akcji (pre-IPO) dla "wybranej grupy inwestorów".

— Jestem przekonany, że jako pierwsza rdzennie polska spółka świadcząca usługi logistyczne, której akcje będą notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdy, będziemy atrakcyjną ofertą dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych — mówi Jarosław Lewandowski. 

Spółka inwestuje z rozmachem. W lipcu 2009 r. uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Buduje tam centrum logistyczne. Docelowo powstaną dwie hale magazynowe (15 i 25 tys. mkw) oraz budynek biurowy (1,5 tys. mkw). 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili