Kuehne + Nagel – obchodzi 125 lat istnienia

Zaczynając od transportu surowców takich jak bawełna, zboże, drewno, pasze i cukier, firma stała się jedną z największych globalnych korporacji logistycznych na świecie. Obecnie, sieć logistyczna Kuehne + Nagel obejmuje cały glob i oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania logistyczne o dużej wartości dodanej.


 


„W historii Kuehne + Nagel, miasto Brema nadal ma niezrównane znaczenie", powiedział Klaus-Michael Kuehne, większościowy akcjonariusz i Prezes Honorowy Kuehne + Nagel International AG.


 "To jest miejsce, z którego firma się wywodzi i nawet obecnie wiele wartościowych inicjatyw, jak centrum kompetencji spedycji morskiej czy działalności logistyki kontraktowej, pochodzi właśnie z tego miejsca.” Kuehne podkreśla, że nie tylko korporacyjna strategia zorientowana na wzrost ale szczególnie zaangażowanie wielu utalentowanych pracowników przyczyniło się do obecnego rozmiaru i pozycji firmy Kuehne + Nagel.


 „Zawsze naszą zasadą było motywowanie pracowników, ich rozwój razem z firmą oraz dążenie do sukcesu poprzez pracę zespołową, co jest najważniejszą  kwestią dla firmy logistycznej z kompleksowymi zadaniami i różnymi działaniami związanymi z sektorem usług.”


 


 


Trzy pokolenia spod znaku kotwicy


 


Początkiem sukcesu firmy była stanowczość oraz właściwe podejście założycieli Augusta Kuehne i Friedricha Nagel, a także innowacyjny serwis jaki proponowali pierwszym klientom.


W drugiej generacji, Alfred Kuehne prowadził firmę przez sześć dziesięcioleci i nie tylko doskonale ją uplasował wśród liderów firm spedycyjnych w Niemczech ale poczynił również pierwsze kroki do jej umiędzynarodowienia.


Na początku lat 60-tych rozpoczęła się nowa era dla firmy rodzinnej, a rozpoczęła ją trzecia generacja – Klaus Michael Kuehne: Zrealizował swoją wizję utworzenia globalnej sieci, która obecnie zatrudnia ponad 63,000 pracowników w 1000 lokalizacjach w ponad 100 krajach i w ten sposób wzmacnia pozycję Kuehne + Nagel w dobie globalizacji i międzynarodowego podziału pracy.


 


W ostatnich dziesięcioleciach Kuehne + Nagel nie tylko zajmuje czołowe pozycje w rankingach dotyczących spedycji morskiej i lotniczej, ale również rozwinęła usługi logistyki kontraktowej jako trzecią dywizje firmy. Tak samo jak wyspecjalizowane usługi dla transportu bawełny i dedykowany serwis przyczynił się do sukcesu założycieli firmy, tak dziś rozwiązania oparte na nowoczesnych systemach IT, oraz usługach dopasowanych do specyfiki branż, czynią Kuehne + Nagel ważnym partnerem dla handlu i poszczególnych sektorów. Dodatkowo, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom spedycji drogowej, Kuehne + Nagel jest w stanie wspierać swoich klientów od pierwszego do ostatniego kilometra ich łańcucha dostawy.


 


125+ – przyszłość


 


Karl Gernandt, Prezes Kuehne + Nagel International AG, wskazał w swojej przemowie podczas inauguracji rocznicy, że tylko kilka firm logistycznych jest w stanie poszczycić się taką tradycją i rozwojem.


„Istnieją szczególne atuty, takie jak duch przedsiębiorczości, innowacyjne podejście, wydajność, zdolność uczenia się i wyjątkowa kultura firmy tworzona przez wszystkich pracowników, które powodują, że Kuehne + Nagel osiąga ciągły sukces”. Gernandt wyraził przekonanie: ”Budowanie pozycji firmy opiera się na jej mocnych stronach oraz dobremu połączeniu tradycji z przyszłym rozwojem, co powoduje, że Grupa Kuehne + Nagel jest doskonale przygotowana na przyszłość i nie tylko zmierzy się z wszelkimi wyzwaniami w najbliższych dziesięcioleciach ale również będzie je formować. To właśnie oznacza znak plus w naszym rocznicowym logo.”


 


 


Podróż rocznicowego kontenera – z Bremy dookoła świata


 


Z okazji rocznicy istnienia, Kuehne + Nagel wysyła w świat dwa 40-sto stopowe kontenery – jeden na wschód, a drugi na zachód od Bremy. Wewnątrz kontenery posiadają coś specjalnego: na czterech stacjach multimedialnych, odwiedzający mogą zapoznać się z historią, portfoliem usług, innowacjami oraz możliwościami kariery w Grupie Kuehne + Nagel. Kontenery zatrzymają się w 14- stu lokalizacjach firmy na całym świecie podczas specjalnych krajowych spotkań z klientami. Podróż ta nie tylko podkreśla silną pozycję firmy na globalnym rynku spedycji morskiej ale również jej rozbudowaną sieć połączeń.


 


Źródło: Kuehne + Nagel

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili