Kuehne + Nagel, jako pierwszy podmiot branży logistycznej dołącza do sojuszu na rzecz ochrony klimatu

  • Sojusz wspierany przez niemieckie Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (BMZ)
  • Niemiecki minister dr Gerd Müller: „Fakt, że Kuehne + Nagel, jeden z wiodących międzynarodowych dostawców usług logistycznych zdecydował się dołączyć do tego sojuszu, stanowi ważny krok i pokazuje, że ochrona środowiska i przedsiębiorczość mogą iść ze sobą w parze” 

Warszawa, 23 grudnia 2019 r. Kuehne + Nagel ogłosiło przystąpienie do sojuszu na rzecz rozwoju i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym (Development and Climate Alliance). Sojusz został zainicjowany w 2018 roku  przez niemieckie Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (BMZ) we współpracy z Instytutem Badawczym – Research Institute for Applied Knowledge Processing i Niemieckim Towarzystwem Współpracy Międzynarodowej (The German Society for International Cooperation). Celem współpracy jest jednoczesne promowanie rozwoju w zakresie ochrony środowiska oraz połączenie i zaangażowanie w te działania sektora prywatnego.

Niemiecki minister, dr Gerd Müller stwierdza: „Zmiany klimatu są zagrożeniem dla przetrwania ludzkości. Odpowiedzialność ponoszą szczególnie kraje uprzemysłowione. Nie tylko polityka jest zobowiązana do działania, ale także sektor prywatny. Bardzo się cieszę, że Kuehne + Nagel, jeden z wiodących dostawców usług spedycyjno-logistycznych, zdecydował się dołączyć do tego sojuszu. Jest to ważny krok i pokazuje, że ochrona środowiska i przedsiębiorczość idą ze sobą w parze ”.

Kuehne + Nagel dołącza do sojuszu w ramach programu Net Zero Carbon uruchomionego we wrześniu 2019 r. Program ten zakłada pełną kompensację bezpośrednich emisji CO2 wywołanych przez firmę od 2020 roku, czyli emisji których nie można uniknąć. Ponadto, Kuehne + Nagel postanowiło aktywnie działać w zakresie redukcji pozostawianego śladu węglowego przez dostawców, tj. przez linie lotnicze, armatorów i przewoźników do 2030 roku. Program Net Zero Carbon zakłada trzy obszary działania: wykrywanie, redukcję i kompensację CO2. Kuehne + Nagel inwestuje w różne projekty środowiskowe oparte o kompensację dwutlenku węgla. Pomagają one zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych poprzez pobieranie węgla z atmosfery, jednocześnie poprawiając warunki życia lokalnych społeczności oraz chroniąc różnorodność biologiczną i dziką przyrodę. Te dobrowolne środki kompensacyjne są zgodne z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG).

Otto Schacht, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG odpowiedzialny za spedycje morską, komentuje: „Dzięki programowi Net Zero Carbon, firma Kuehne + Nagel uznaje swoją odpowiedzialność za środowisko, ekosystemy i przede wszystkim za ludzkość. Przystępując do sojuszu, wspieramy cele niemieckiego Ministerstwa Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Jesteśmy zdania, że sektor prywatny również musi wnieść swój wkład w ochronę naszego wspólnego środowiska”.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili