3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Krzysztof Wnęk nowym prezesem CTL Rail

Krzysztof Wnęk został nowym prezesem CTL Rail. To największa spółka koncernu logistycznego CTL Logistics, który jest liderem w branży prywatnego transportu kolejowego  w Polsce.

Krzysztof Wnęk jest jednym z najlepszych specjalistów w dziedzinie przewozów kolejowych w Polsce. Nowy prezes CTL Rail związany jest z koleją od 1986 roku. Przez kilkanaście lat pracował dla PKP, gdzie był m.in. Zastępcą Naczelnego Dyrektora CARGO w PKP S.A. i Dyrektorem Biura Planowania i Ekonomiki PKP Cargo S.A. Pracę w koncernie CTL Logistics rozpoczął w 2004 roku od objęcia stanowiska Wiceprezesa Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych w CTL Rail. W latach 2005-2006 był Dyrektorem Biura Strategii i Dyrektorem Biura Rozwoju CTL Logistics S.A..
 
W firmie CTL Rail Krzysztof Wnęk będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój usług przewozowych oraz ich optymalizację, tak aby stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę przewozową dla Klientów.
 
– CTL Rail jest liderem wśród prywatnych przewoźników kolejowych w Polsce i ciągle umacnia swoją pozycje na rynku. W 2006 roku spółka z powodzeniem realizowała przewozy krajowe  i  międzynarodowe między Polską i Niemcami oraz Polską i Ukrainą. W przyszłym roku planujemy wprowadzenie kolejnych przewozów międzynarodowych. Będziemy również poszerzać i udoskonalać naszą ofertę przez inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne oraz  tabor – mówi Krzysztof Wnęk.
 
CTL Rail to spółka realizująca przewozy kolejowe w ramach koncernu logistycznego CTL Logistics. Firma jest niekwestionowanym liderem w swojej branży wśród przewoźników prywatnych. CTL Rail specjalizuje się w transporcie produktów chemicznych, które stanowią 42% przewożonych przez nią towarów. Spółka prowadzi swoją działalność w oparciu o najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, co potwierdzają zdobyte przez nią certyfikaty ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 oraz osiągnięty wynik 98% pozytywnych odpowiedzi w ramach ankietyzacji SQAS (Safety and Quality Assessment System) przeprowadzanej przez Cefic Bruksela.
W 2006 r. udział  przewozów spółek z Grupy CTL wśród przewoźników prywatnych mierzony  w tonokilometrach wyniósł 34,5%.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili