8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Kownacki za Chalupca

Zmiana na stanowisku prezesa PKN Orlen jest już faktem. Dobrze oceniany przez środowiska biznesowe Igor Chalupec został zastąpiony przez Piotra Kownackiego.

Opienie ekspertów co do merytoryczności decyzji są podzielone. Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku paliw uważa, że były podstawy aby Chalupca odwołać. – Dla mnie najbardziej wyrazistym i twardym wskaźnikiem jest wartość PKN Orlen. W odróżnieniu od innych spółek paliwowych na polskiej giełdzie, których wartość wzrosła o 10 proc., Orlen stracił w 2006 r. 25 proc. na wartości – mówi Szczęśniak. Przeciwnego zdania jest Zbigniew Chlebowsk z Platformy Obywatelskiej, który twierdzi, że – świetnego menedżera zastąpiono kolegą prezydenta. Obydwaj jednak zgadzają się w jednym – była to niewątpliwie decyzja poliyczna.

Nowy prezes jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – ekspertem w dziedzinie prawa konstytucyjnego i państwowego. Pracował w Instytucie Państwa i Prawa PAN, Kancelarii Sejmu, biurze Trybunału Konstytucyjnego. Był wiceprezesem NIK, aż do objęcia posady wiceprezesa Banku Ochrony Środowiska w 1999 roku. Do NIK powrócił po dwóch latach i pozostał tam aż do objęcia stanowiska wiceprezesa PKN Orlen w październiku 2006 roku.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili