11.5 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Korea – trampolina dla odważnych

Nick Reilly z GM, David Carden z FedEx, Horst Kayser z Siemenas, Anthony Helsham z Volvo Construction Equipment oraz Jerôme Stoll z Renault to piątka biznesmenów bardzo dobrze znanych na koreańskim rynku.

Każdy z nich może pochwalić się znaczącym awansem. Skuteczne prowadzenie firmy na trudnym rynku jakim jest Korea, sprawiło że zaproponowano im objęcie bardziej odpowiedzialnych funkcji.

Reilly objął stanowisko szefa ds. operacji GM w Azji Pacyfocznej, Carden otrzymał podobną funkcję na terenie Południowego Pacyfiku. Keyser został wypromowany na szefa ds. strategii w siedzibie Siemensa w Niemczech, Helsham objął posadę prezesa Volvo Construction Equipment Group w Belgii, natomiast Stroll wszedł do zarządu Grupy Renault.

W czasach kryzysów na rynku azjatyckim w latach 1997-1998 popisali się dobrym przywództwem. Reilly jest już w kręgach biznesowych legendą dzięki podjęciu działań, które pozwoliły wyprowadzić Daewoo Motors z finansowej zapaści. Dokonał ponownego zatrudnienia tysięcy pracowników zwolnionych wcześniej z pracy. Obecnie amerykańsko-koreański koncern jest na najlepszej drodze do zajęcią drugiej pozycji na rynku.

Carden sprawił, że zwiększyła się sieć lotnicza FedEx w Korei, a usługi oferowane przez firmę stały się popularne wśród młodszych klientów.

Pod przewodnictwem Kaysera, Siemens rozszerzył swoje powiązania handlowe w Seulu, łacząc się w programach partnerskich z lokalnymi firmami odpowiedzialnymi za dostarczanie energii i  komponentów samochodowych oraz automatyzację przemysłową.

Więcej: The Korea Times, 2.11.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili