Kolejowy kontrakt Grupy KAMAX

Grupa KAMAX – producent zderzaków i amortyzatorów dla pojazdów szynowych – podpisała kontrakt na dostawę zderzaków wykonanych w technologii elastomerowej dla kolei słowackich oraz operatora niemieckiego. 

Pozyskanie kontrahentów na rynku zachodnim stało się możliwe dzięki połączeniu wiedzy i potencjału firm KAMAX i Keystone Bahntechnik. Już od ponad roku pracują one w ramach Grupy nad produktami skierowanymi na rynek europejski, łączącymi technologie obydwu firm. Spółki otrzymały już stosowne certyfikaty zezwalające na eksploatację wspólnych wyrobów zarówno w Polsce, jak i w Niemczech oraz innych krajach europejskich.

  • Bardzo cieszy nas fakt pozyskania tego kontraktu, gdyż po raz pierwszy dostarczymy zderzaki wykonane w technologii elastomerowej na rynek zachodni. Jesteśmy przekonani, że nasi kontrahenci docenią jakość ich wykonania oraz zaawansowanie technologiczne, co umożliwi nam wprowadzenie na stałe naszych produktów na rynki krajów Europy Zachodniej – powiedział Marcin Kowalczyk, prezes zarządu KAMAX.

Zachodni rynek kolei był przez wiele lat zamknięty dla polskich eksporterów. Główną barierą wejścia była specyfika branży, a także preferowanie lokalnych dostawców. Przemysł kolejowy bardzo ostrożnie podchodzi do innowacyjnych technologii. Utworzenie Grupy i zakup przez KAMAX niemieckiej firmy Keystone Bahntechnik – sprawiło, że rynek zachodni zaczął otwierać się na produkty wprowadzane przez Grupę, docenił ich wysoką jakość, potwierdzoną certyfikatami i pozytywnymi wynikami badań eksploatacyjnych.

Wartość kontraktu wynosi 1,3 mln euro.

e-logistyka.pl

źródło zdjęcia: KAMAX

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili