Kolejny krok ku Autostradzie Morskiej

Ministerstwo Gospodarki Morskiej oraz Swedish Maritime Administration (Sjöfartsverket) zaakceptowały w pierwszym etapie oceny wszystkich złożonych aplikacji, propozycję Autostrady Morskiej Gdynia-Karlskrona. W rezultacie projekt ten został umieszczony na tzw. Short List, co znacznie przybliża jego ostateczną realizację. 

W kolejnym etapie aplikacja będzie uzupełniana o szczegółowe informacje i dane wymagane przez Komisję Europejską. Następnie, polskie i szwedzkie instytucje rządowe oficjalnie zarekomendują i prześlą aplikację autostrady morskiej do Brukseli.

Dodatkowym czynnikiem zwiększającym szanse projektu jest przyjęta przez Euroregion Bałtyk oficjalna uchwała wspierająca realizację Autostrady Morskiej Gdynia – Karlskrona.

Przygotowywane projekty autostrad morskich mogą w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju istniejących połączeń żeglugowych w Regionie Morza Bałtyckiego, a także usprawnić ich integrację z siecią lądowych połączeń transportowych.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili