3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Kierowcy UPS w Europie wyposażeni w nowe komputery bezprzewodowe

UPS ogłosił, iż jego kierowcy w Europie korzystać będą z podręcznych komputerów nowej generacji. Są one wyposażone w technologię systemu nawigacji satelitarnej (GPS), mającą usprawnić doręczenia przesyłek klientom.

Nowy komputer czwartej generacji, znany jako DIAD IV (Delivery Information Acquisition Device), jest mniejszy i lżejszy od swoich poprzedników. Posiada baterię, która wystarcza na cały dzień pracy i wspomaga pięć bezprzewodowych systemów komunikacyjnych.

  • Tego urządzenia nie można porównać z jakimkolwiek innym – mówi Walter van der Meiren, IE Manager UPS Europe.  – W komputerze tym wprowadzono wiele technicznych ulepszeń. Najbardziej znaczące dla naszej działalności jest to, że nowe narzędzie dla naszych kierowców oferuje pewną i spersonalizowaną obsługę klienta, dzięki przekazywaniu kierowcy aktualnych informacji na temat każdej przesyłki klienta.

Do końca 2006 roku w Europie wprowadzonych zostanie do użytku ponad 11 600 urządzeń DIAD IV. W skali globalnej, we współpracy z Symbol Technologies, UPS wdroży w tym roku 46 000 urządzeń. Firma planuje, iż do końca 2006 roku na całym świecie w obsłudze znajdzie się ponad 80 000. DIAD IV będzie wdrożony w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Polsce, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Do tej pory w polskich oddziałach UPS zaimplementowano blisko 150 tych urządzeń: w Gdyni, Katowicach, Krakowie i w Warszawie (na Lotnisku Okęcie). W przyszłym roku w urządzenia DIAD IV wysposażeni będą wszyscy kurierzy UPS w Polsce.

-UPS osiąga dwucyfrowy wzrost swojej działalności w Europie –  dodaje van der Meiren. – Rozwój technologii w UPS jest możliwy dzięki biznesowemu rozwojowi firmy. Wdrożenie najnowszej technologii DIAD odzwierciedla wzrost UPS i zaangażowanie firmy w zwiększenie skuteczności i wydajności działań w Europie

UPS to pierwsza firma w branży, która wyposażyła kierowców w podręczne komputery, czyniąc to już w 1991 roku. Poprzez kolejne generacje komputerów DIAD, UPS przyspiesza dostępność danych dotyczących śledzenia przez klienta drogi jego przesyłki, jak również możliwość komunikowania się z kierowcami. Ostatnia wersja wprowadza kolejne ulepszenia w tych i innych obszarach, m.in.:

GPS zagwarantuje centrum wysyłkowemu możliwość zlokalizowania najbardziej odpowiedniego kierowcy przy nagłych zleceniach telefonicznych (nieuwzględnione w harmonogramie zlecenie odbioru przez kierowcę jednej bądź większej ilości przesyłek).

Zdolność połączenia w czasie rzeczywistym z czterema różnymi sieciami bezprzewodowymi, włączając sieć osobistą (Bluetooth), lokalną (Wi-Fi) i szerokopasmową (GPRS lub CDMA). Parametry Bluetooth i Wi-Fi pozwalają DIAD uzyskać dostęp do drukarek i innych urządzeń w ramach centrum UPS, jak również z komputerem osobistym klienta. GPRS to kolejna sieć szerokopasmowa, standardowo używana przez UPS w Amerykach, Europie i Azji. CDMA natomiast to szerokopasmowa sieć bezprzewodowa, standardowo używana przez UPS w Stanach Zjednoczonych.

  • W ciągu ostatnich 10 lat DIAD był kluczowym, skoncentrowanym na kliencie urządzeniem, będącym końcówką zintegrowanej sieci globalnej, która śledzi obecnie około 14,8 miliona doręczeń każdego dnia –  powiedział van der Meiren. – DIAD IV znacząco zwiększa możliwość śledzenia tych paczek i dzięki temu, w przyszłości, będziemy w stanie zaoferować jeszcze bardziej użyteczne nowe usługi.

UPS jest największą na świecie firmą, zajmującą się doręczaniem przesyłek oraz światowym liderem świadczącym usługi w zakresie łańcucha dostaw, oferującym szerokie spektrum opcji, służących synchronizacji transferu towarów, informacji i funduszy. Z siedzibą w Atlancie, Georgia, USA, UPS obsługuje ponad 200 krajów i terytoriów na całym świecie. UPS jest notowany na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (UPS). Informacje na temat UPS dostępne są na stronie UPS.com.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili